“KRZYŻE POKUTNE W POLSCE”

Ogólnopolska Odznaka Krajoznawcza PTTK

 

Pięć krzyży w parku przypałacowym w Wierzbnej (gm. Żarów, pow. świdnicki)


 

Organizator

 

Dużo zwiedzasz? Jeśli tak, na pewno podczas swoich wędrówek odwiedzasz mnóstwo miejsc w których są kamienne kapliczki lub krzyże pojednania (pokutne). Wystarczy zrobić sobie z takim obiektem zdjęcie, wysłać album do organizatora i zdobywać kolejne odznaki... Zapoznaj się dokładnie z regulaminem i postaw sobie za cel osiągnięcie wszystkich odznak. My w to wchodzimy, a Ty?

 

REGULAMIN

ODZNAKI KRAJOZNAWCZEJ PTTK „KRZYŻE POKUTNE W POLSCE”


1. Odznaka Krajoznawcza zwana dalej odznaką ustanowiona została przez Oddział Wojskowy PTTK w Chełmie.

2. Celem odznaki jest odszukanie krzyży pokutnych w miejscowościach wymienionych w załączniku, ich opisanie i zachęceniu do ich systematycznego poznania.

3. Odznaka posiada 12 stopni: popularny, brązowy, srebrny, złoty, honorowy, duży brązowy, duży srebrny, duży złoty, duży honorowy, wielki honorowy, Badacz Krzyży Pokutnych i Zasłużony Badacz Krzyży Pokutnych. Odznakę przyznajemy w kolejności stopni.

4. Odznakę przyznaje i ewidencję prowadzi: Oddział Wojskowy PTTK, ul. Lubelska 139D/15, 22-109 Chełm – 6, tel. (0-82) 565-59-67, mobile 507324323, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. Odznakę może zdobywać każdy, po ukończeniu 8 roku życia.

6. Odznakę można zdobywać wraz z innymi odznakami krajoznawczymi i turystycznymi podczas wędrówek indywidualnych i zbiorowych pieszych, kolarskich, motorowych, narciarskich, jeździeckich itp.

7. Krzyże pokutne zaliczone do danego stopnia odznaki nie mogą być zaliczone ponownie do zdobywania stopni wyższych.

8. Maksymalny czas zdobywania odznak w poszczególnych stopniach jest nieograniczony.

9. Zestawienie liczby wymaganych krzyży pokutnych na poszczególne stopnie odznaki:


Na stopień popularny – 15 krzyży pokutnych,


Na stopień brązowy – 30 krzyży pokutnych,


Na stopień srebrny – 45 krzyży pokutnych,


Na stopień złoty – 60 krzyży pokutnych,


Na stopień mały honorowy – po zdobyciu odznaki w stopniu złotym,


Na stopień duży brązowy – 50 krzyży pokutnych,


Na stopień duży srebrny – 70 krzyży pokutnych,


Na stopień duży złoty – 90 krzyży pokutnych,


Na stopień duży honorowy – po zdobyciu odznaki w stopniu dużym złotym,


Na stopień wielki honorowy – 110 krzyży pokutnych,


Odznakę Badacz Krzyży Pokutnych otrzymują osoby, które posiadają odznakę Wielką Honorową.


Zasłużony Badacz Krzyży Pokutnych


10. Zasłużony Badacz Krzyży Pokutnych otrzymują osoby, które posiadają odznakę „Szlakiem Andrzeja Scheera” oraz udokumentują minimum 10 imprez turystyki kwalifikowanej z udziałem minimum 5 uczestników (mogą to być, członkowie rodzin, młodzież szkolna, drużyny harcerskie itp.), którzy w ciągu jednego dnia imprezy odwiedzą minimum 5 krzyży pokutnych. Kapliczki pokutne uważamy za krzyże pokutne.

11. Podstawą weryfikacji odznaki jest indywidualnie potwierdzona Kronika Odznaki lub książeczka turystyczna różnych form turystyki kwalifikowanej. Kronika Odznaki musi zawierać dane osobowe i adres zamieszkania zdobywającego odznakę, nazwę miejscowości krzyży pokutnych oraz datę. Potwierdzeniem zwiedzenia jest pieczątka, w treści której wymieniona jest nazwa miejscowości, w której zlokalizowano krzyż pokutny lub wykonanie zdjęcia na tle krzyża osoby zwiedzającej, podać wymiary krzyża.

12. Dokumentację odznaki po opracowaniu należy przesłać na adres Oddziału Wojskowego PTTK w Chełmie celem weryfikacji odznaki.

13. Po zweryfikowaniu dokumentacji odznaki Zespół Weryfikacyjny w ciągu maksimum 30 dni od otrzymania prześle za zaliczeniem pocztowym Kronikę i odznakę na adres zainteresowanego. Proszę nie przesyłać kopert i znaczków.

14. Interpretacja w/w regulaminu należy do Oddziału Wojskowego PTTK w Chełmie.

15. Regulamin odznaki został zatwierdzony Uchwałą nr 6 Zarządu Oddziału Wojskowego PTTK w Chełmie z dnia 24.03.2005 r. oraz znowelizowany Uchwałą nr 4 Zarządu Oddziału Wojskowego PTTK w Chełmie z dnia 24.09.2009 r.

16. Znowelizowany Regulamin odznaki obowiązuje od dnia 1 października 2009 r.



Alfabetyczny wykaz krzyży pokutnych z podziałem na województwa

 


 


(W każdej linii podano miejscowość gminę powiat i ewentualnie informację o ilości obiektów)


Województwo Dolnośląskie

 


 

1. Barkowo Żmigród trzebnicki

2. Batorów Szczytna Śląska kłodzki

3. Biała Marcinowice świdnicki

4. Bielawa Bielawa dzierżoniowski 2 krzyże

5. Bogunów Żórawina wrocławski

6. Bojanice Świdnica świdnicki 2 krzyże

7. Bolesławiec Bolesławiec bolesławiecki 1 krzyż

8. Bolesławice Jaworzyna Śląska świdnicki 2 krzyże

9. Brennik Złotoryja złotoryjski

10. Brochocin Zagrodno złotoryjski 2 krzyże

11. Brożec Strzelin strzeliński 4 krzyże

12. Brzeźnica Bardo ząbkowicki 2 krzyże

13. Budzów Stoszowice ząbkowicki 4 krzyże

14. Bukowiec Mysłakowice jeleniogórski

15. Buków Żarów świdnicki 3 krzyże

16. Bukówka Lubawka kamiennogórski

17. Bychowo Żmigród trzebnicki

18. Cesarzowice Środa Śląska średzki

19. Chobienia Rudna lubiński

20. Chociwel Strzelin strzeliński 2 krzyże

21. Choiniec Pielgrzymka złotoryjski 2 krzyże

22. Chomiąża Malczyce średzki

23. Chrośnica Jeżów Sudecki jeleniogórski 5 krzyży

24. Ciernie Świebodzice świdnicki 3 krzyże

25. Cisów Stare Bogaczowice wałbrzyski

26. Czarne Mysłakowice jeleniogórski

27. Czaple Pielgrzymka złotoryjski

28. Czerna Nowogrodziec bolesławiecki

29. Czernica Jeżów Sudecki jeleniogórski 3 krzyże

30. Czernica Dolna Jeżów Sudecki jeleniogórski

31. Czerwieńczyce Nowa Ruda kłodzki

32. Damianowice Kobierzyce wrocławski

33. Dłużec Lwówek Śląski lwówecki

34. Doboszowice Kamieniec Ząbkowicki ząbkowicki 2 krzyże

35. Dzbanów Bardo ząbkowicki

36. Dzikowiec Nowa Ruda kłodzki

37. Dziwiszów Jeżów Sudecki jeleniogórski

38. Glinice Jordanów wrocławski 2 krzyże

39. Glinka Góra górowski

40. Glinno Walim wałbrzyski 2 krzyże

41. Gniewomierz Legnickie Pole legnicki

42. Goczałków Grn. Strzegom świdnicki

43. Godziszowa Mściwojów jaworski

44. Golejów Lubomierz lwówecki 3 krzyże

45. Gola Świdnicka Marcinowice świdnicki

46. Golanka Dln. Prochowice legnicki

47. Gołoszyce Żarów świdnicki

48. Gorzanów Bystrzyca Kłodzka kłodzki

49. Gorzeszów Kamienna Góra kamiennogórski

50. Gościszów Nowogrodziec bolesławiecki 2 krzyże

51. Graniczna Duszniki kłodzki

52. Grobla Paszowice jaworski

53. Groble Chojnów legnicki

54. Groblice Św. Katarzyna wrocławski

55. Grodziszcze Świdnica świdnicki 3 krzyże

56. Gruszów Marcinowice świdnicki

57. Imbramowice Żarów świdnicki

58. Jaczów Jerzmanowa głogowski

59. Jaksin Borów strzeliński 3 krzyże

60. Jaksonów Żórawina wrocławski

61. Janków Domaniów oławski

62. Janówek Jeżów Sudecki jeleniogórski

63. Jarosław Udanin średzki 3 krzyże

64. Jaroszów Strzegom świdnicki 3 krzyże

65. Jasienica Ziębice ząbkowicki

66. Jasłówek Ziębice ząbkowicki

67. Jawor Jawor jaworski 8 krzyży

68. Jaworzyna Śląska Jaworzyna Śląska świdnicki

69. Jegłowa Przeworno strzeliński

70. Jelenia Góra Jelenia Góra jeleniogórski 4 krzyże

71. Jodłowice Brzeg Dolny wołowski

72. Kalno Żarów świdnicki

73. Kamieniec Ząbkowicki Kamieniec Ząbkowicki ząbkowicki

74. Kamionki Pieszyce dzierżoniowski

75. Kąty Wrocławskie Kąty Wrocławskie wrocławski

76. Kępy Wądroże Wlk. jaworski

77. Kiełczyn Dzierżoniów dzierżoniowski

78. Kijowice Bierutów oleśnicki

79. Klecza Wleń lwówecki

80. Kłebanowice Legnickie Pole legnicki

81. Kłodzko Kłodzko kłodzki (2 w muzeum) 3 krzyże

82. Kochanów Kamienna Góra kamiennogórski

83 Komarno Janowice Wielkie jeleniogórski 2 krzyże

84. Korzeńsko Żmigród trzebnicki

85. Koskowice Legnickie Pole legnicki

86. Kostomłoty Kostomłoty średzki 2 krzyże

87. Kościelec Krotoszyce legnicki

88. Kotla Kotla głogowski

89. Kowary Kowary jeleniogórski 2 krzyże

90. Kruków Żarów świdnicki 2 krzyże

91. Krzepów Głogów głogowski

92. Krzeszów Kamienna Góra kamiennogórski 2 krzyże

93. Krzeszówek Kamienna Góra kamiennogórski

95. Książnica Dzierżoniów dzierżoniowski

96. Kulin Środa Śląska średzki

97. Laskówka Bardo ząbkowicki

98. Lesica Międzylesie kłodzki

99. Leśna Leśna lubański

100. Lipnica Środa Śląska średzki

101. Lubiechów Wałbrzych wałbrzyski 2 krzyże

102. Lubin Lubin lubiński

103. Lubomierz Lubomierz lwówecki 5 krzyży

104. Ludów Śląski Borów strzeliński 2 krzyże

105. Lusina Udanin średzki

106. Lutomia Świdnica świdnicki

107. Lutynia Miękinia średzki 2 krzyże

108. Lwówek Śląski Lwówek Śląski lwówecki

109. Łagiewniki Śr. Udanin średzki

110. Łagoszów Wlk. Radwanice polkowicki

111. Małuszów Męcinka jaworski 3 krzyże

112. Marczyce Podgórzyn jeleniogórski 2 krzyże

113. Męcinka Męcinka jaworski

114. Miedzianka Podgórzyn jeleniogórski

115. Mściwojów Mściwojów jaworski

116. Niwnik Oława oławski

117. Mierczyce Wądroże Wielkie jaworski

118. Międzylesie Międzylesie kłodzki

119. Mikołajowice Legnickie Pole legnicki 2 krzyże

120. Milikowice Jaworzyna Śląska świdnicki

121. Miłków Podgórzyn jeleniogórski 3 krzyże

122. Miłochów Świdnica świdnicki

123. Miłoradzice Lubin lubiński

124. Młynica Łagiewniki dzierżoniowski

125. Modliszów Świdnica świdnicki 3 krzyże

126. Mokrzeszów Świdnica świdnicki

127. Mościsko Dzierżoniów dzierżoniowski 2 krzyże

128. Mrokocin Kamieniec Ząbkowicki ząbkowicki

129. Mściszów Lubań lubański 3 krzyże

130. Mysłaków Marcinowice świdnicki 3 krzyże

131. Nawojowice Żórawina wrocławski

132. Nawojów Łużycki Lubań lubański 2 krzyże

133. Niechlów Niechlów górowski

134. Niedżwiedzice Walim wałbrzyski

135. Niedżwiedzice Chojnów legnicki 5 krzyży

136. Nielestno Wleń lwówecki 2 krzyże

137. Niemcza Niemcza dzierżoniowski

138. Nowa Wieś Kącka Kąty Wrocławskie wrocławski 2 krzyże

139. Nowa Wieś Legnicka Legnickie Pole legnicki

140. Nowe Łąki Śląskie Pielgrzymka złotoryjski

141. Nowojowice Żórawina wrocławski

142. Nowolesie Strzelin strzeliński

143. Ocice Bolesławiec bolesławiecki 2 krzyże

144. Ogrodnica Środa Śląska średzki

145. Okrzeszyn Lubawka kamiennogórski

146. Okulice Sobótka wrocławski

147. Olbrachcice Wlk. Ząbkowice Śląskie ząbkowicki

148. Oleszna Podgórska Lubomierz lwówecki

149. Osiek Lubin lubiński

150. Osiek Żmigród trzebnicki

151. Pasieczna Jaworzyna Śląska świdnicki

152. Pasikurowice Długołęka wrocławski 2 krzyże

153. Pastuchów Jaworzyna śląska świdnicki 3 krzyże

154. Pawlikowice Chojnów legnicki

155. Pątnów Legnicki Kunice legnicki 2 krzyże

156. Pęłcznica Kąty Wrocławskie wrocławski 2 krzyże

157. Pichorowice Udanin średzki

158. Piława Dln. Dzierżoniów dzierżoniowski

159. Piotrowice Męcinka jaworski

160. Piotrowice Kostomłoty średzki 5 krzyży

161. Pisarzowice Kamienna Góra kamiennogórski

162. Piskorzów Pieszyce dzierżoniowski

163. Piskorzów Domaniów oławski

164. Pławna Lubomierz lwówecki 2 krzyże

165. Podgaj Łagiewniki dzierżoniowski (zabetonowany na podeście schodów)

166. Polkowice Polkowice polkowicki

167. Pomianów Grn. Kamieniec Ząbkowicki ząbkowicki

168. Poniatów Wałbrzych wałbrzyski

169. Poręba Bystrzyca Kłodzka kłodzki

170. Posadowice Bierutów oleśnicki

171. Potworów Bardo ząbkowicki

172. Powidzko Żmigród trzebnicki

173. Pożarzysko Żarów świdnicki

174. Proszkowice Miętów wrocławski 2 krzyże

175. Przecławice Żórawina wrocławski 3 krzyże

176. Przedmoście Głogów głogowski 2 krzyże

177. Przemków Przemków polkowicki

178. Psary Oława oławski

179. Pszenno Świdnica świdnicki

180. Raciborowice Grn. Warta Bolesławiecka bolesławiecki

181. Radochów Lądek Zdrój kłodzki

182. Rakoszyce Środa Śląska średzki

183. Raszów Kamienna Góra kamiennogórski

184. Rochów Pielgrzymka złotoryjski

185. Rogów Sobocki Sobótka wrocławski 4 krzyże

186. Rokitki Chojnów legnicki

187. Rosochata Kunice legnicki 3 krzyże

188. Różana Stoszowice ząbkowicki 1 krzyż

189. Rudzica Siekierczyn lubański

190. Rudna Rudna lubiński

191. Rusko Strzegom świdnicki 4 krzyże

192. Rzeczyca Środa Śląska średzki

193. Samborz Kostomłoty średzki

194. Sichów Męcinka jaworski

195. Siechnice Siechnice wrocławski

196. Siedlęcin Jeżów Sudecki jeleniogórski 2 krzyże

197. Sieniawka Bogatynia zgorzelecki

198. Sieroszów Ząbkowice Śl. ząbkowicki

199. Skała Wądroże Wlk. jaworski 2 krzyże

200. Skarszyn Trzebnica trzebnicki

201. Skarżyce Strzegom świdnicki

202. Skorzynice Lwówek Śląski lwówecki 2 krzyże

203. Sławnikowice Zgorzelec zgorzelecki

204. Słotwina Świdnica świdnicki

205. Słup Męcinka jaworski 4 krzyże

206. Sobkowice Kostomłoty średzki 2 krzyże

207. Sobocisko Oława oławski 2 krzyże

208. Sobótka Sobótka wrocławski

209. Spalona Kunice legnicki

210. Staniszów Podgórzyn jeleniogórski

211. Stanowice Strzegom świdnicki

212. Stary Jaworów Jaworzyna Śląska świdnicki 2 krzyże

213. Stary Zamek Sobótka wrocławski

214. Struga Stare Bogaczowice wałbrzyski

215. Strupice Jelenia Góra jeleniogórski

216. Strzeblów Sobótka wrocławski 4 krzyże

217. Strzegom Strzegom świdnicki 2 krzyże

218. Strzyżowiec Wleń lwówecki

219. Studnica Miłkowice legnicki 8 krzyży

220. Sulisławice Świdnica świdnicki

221. Szalejów Górny Kłodzko kłodzki

222. Szarocin Kamienna Góra kamiennogórski

223. Szczawin Strzelin strzeliński

224. Szczepanów Marcinowice świdnicki

225. Szymanów Dobromierz świdnicki 2 krzyże

226. Śmiałowice Marcinowice świdnicki

227. Środa Śląska Środa Śląska średzki 3 krzyże

228. Świdnica Polska Kostomłoty średzki

229. Świdnica Śląska Świdnica świdnicki 3 krzyże

230. Świebodzice Świebodzice świdnicki

231. Tokary Długołęka wrocławski

232. Trójca Zgorzelec zgorzelecki

233. Turów Żórawina wrocławski

234. Tuszyn Dzierżoniów dzierżoniowski

235. Tymowa Ścinawa lubiński 2 krzyże

236. Tyniec Legicki Ruja legnicki 2 krzyże

237. Uciechów Dzierżoniów dzierżoniowski

238. Ujazd Górny Udanin średzki

239. Ujów Kąty Wrocławskie wrocławski 2 krzyże

240. Uniejowice Zagrodno złotoryjski

241. Wagrodno Ruja legnicki 2 krzyże

242. Wałbrzych Gaj Wałbrzych wałbrzyski

243. Wambierzyce Radków kłodzki

244. Warta Bolesławiecka Warta Bolesławiecka bolesławiecki

245. Wartowice Warta Bolesławiecka bolesławiecki

246. Warzyń Brzeg Dolny wołowski

247. Węgry Żórawina wrocławski 4 krzyże

248. Wiadrów Paszowice jaworski

249. Wichrów Kostomłoty średzki 4 krzyże

250. Wierzbice Kobierzyce wrocławski

251. Wierzbna Żarów świdnicki 7 krzyży

252. Wietszyce Pęcław głogowski 2 krzyże

253. Wigancice Ziębice ząbkowicki

254. Wilczkowice Jordanów Śląski wrocławski

255. Wilczków Żórawina wrocławski 2 krzyże

256. Wilków Wlk. Niemcza dzierżoniowski

257. Wiry Marcinowice świdnicki 2 krzyże

258. Witoszów Świdnica świdnicki 6 krzyży

259. Wleń Wleń lwówecki 2 krzyże

260. Wojciechów Lubomierz lwówecki 2 krzyże

261. Wojcieszyce Stara Kamienica jeleniogórski

262. Wojnarowice Sobótka wrocławski

263. Wojnowice Czernica wrocławski

264. Wolibórz Nowa Ruda kłodzki

265. Wrocław Wrocław Wrocław (2 na lotnisku, 1 w Parku Szczytnickim)

266. Wykroty Nowogrodziec bolesławiec

267. Zabłocie Nowogrodziec bolesławiecki

268. Zaborów Ścinawa lubiński

269. Zagórze Śląskie Walim wałbrzyski 3 krzyże

270. Zastruże Żarów świdnicki

271. Ząbkowice Śląskie Ząbkowice Śląskie ząbkowicki (Izba Pamięci)

272. Zbylutów Lwówek Śląski lwówecki

273. Zebrzydów Marcinowice świdnicki 2 krzyże

274. Zimne Doły Strzelin strzeliński

275. Złotoryja Zlotoryja złotoryjski

276. Zwrócona Ząbkowice Śl. ząbkowicki

277. Żelazno Kłodzko kłodzki

278. Żeliszów Bolesławiec bolesławiecki

279. Żerkowice Lwówek Śląski lwówecki 2 krzyże

280. Żerniki Wrocław Wrocław

281. Żórawina Żórawina wrocławski

 

Województwo Lubuskie


 

1. Borów Nowe Miasteczko nowosolski

2. Bytom Odrzański Bytom Odrzański nowosolski 5 krzyży

3. Dzietrzychowice Żagań żagański

4. Golanka Dln. Prochowice legnicki

5. Gołaszyn Nowe Miasteczko nowosolski

6. Gubin Gubin krośnieński

7. Jasień Jasień żarski

8. Kandlewo Wschowa wschowski

9. Koło Brody żarski

10. Kotowice Nowogród Bobrzański zielonogórski

11. Konradowo Wschowa wschowski 2 krzyże

12. Lutynka Wymiarki żarski 2 krzyże

13. Markosice Gubin krośnieński

14. Miłaków Nowe Miasteczko nowosolski

15. Mirocin Dolny Kożuchów nowosolski

16. Niegosławice Niegosławice żagański

17. Nowoszów Zagań żagański

18. Ochla Zielona Góra zielonogórski

19. Roztoki Jasień żarski

20. Rudawica Żagań żagański

21. Stara Kopernia Żagań żagański 2 krzyże

22. Szprotawa Szprotawa zagański

23. Witoszyn Dolny Wymiarki żagański

24. Wymiarki Wymiarki żagański

25. Zakęcie Otyń nowosolski


Województwo Opolskie


 

1. Baborów Baborów głubczycki

2. Biała Nyska Nysa nyski

3. Brzeżnica Biała prudnicki

4. Cieszanów Głogówek prudnicki

5. Chociebórz Kamiennik nyski

6. Chrościna Skoroszyce nyski

7. Dobrosławice Pawłowiczki kędzierzyńsko-kozielski

8. Domaszkowice Nysa nyski

9. Dytmarów Lubrza prudnicki

10. Dzielów Baborów głubczycki

11. Gałażczyce Grodków brzeski

12. Głogówek Głogówek prudnicki

13. Gościejowice Niemodlin opolski

14. Grudzice Opole opolski

15. Jesiona Lubrza prudnicki 1 krzyż

16. Jędrzychów Nysa nyski 2 krzyże

17. Kamienica Paczków nyski

18. Kolnica Grodków brzeski

19. Korfantów Korfantów nyski

20. Lewin Brzeski Lewin Brzeski brzeski

21. Ligota Książęca Namysłów namysłowski

22. Ligotka Namysłów namysłowski

23. Lubiatów Otmuchów nyski

24. Mieszkowice Prudnik prudnicki

25. Mikołajów Grodków brzeski

26. Nowaki Pakosławice nyski

27. Nowy Świętów Głuchołazy nyski

28. Pakosławice Pakosławice nyski

29. Podlesie Głuchołazy nyski

30. Polski Świętów Głuchołazy nyski

31. Prusinowice Pakosławice nyski

32. Przeczów Namysłów namysłowski

33. Radzikowice Nysa nyski

34. Reńska Wieś Pakosławice nyski 2 krzyże

35. Rochów Nysa nyski

36. Rynarcice Korfantów nyski

37. Skoroszyce Skoroszyce nyski

38. Starowice Otmuchów nyski

39. Szonowice Biała prudnicki

40. Unikowice Paczków nyski

41. Wierzbięcice Nysa nyski

42. Wierzbnik Grodków brzeski

43. Wojsław Grodków brzeski

44. Zawadno Brzeg brzeski

45. Żelazna Dąbrowa opolski


Województwo Pomorskie


 

1. Słupsk słupsk słupski


Województwo Śląskie


 

1. Brenna Brenna cieszyński

2. Bujaków Mikołów mikołowski

3. Cieszyn-Kalembice Cieszyn cieszyński

4. Grzegorzowice Rudnik raciborski

5 Jedłowmik Wodzisłąw wodzisławski

6. Krzyżowice Pawłowice pszczyński

7. Lekartów Piotrowice Wlk. raciborski

8. Lyski Lyski rybnicki

9. Łagiewniki Bytom bytomski

10. Łany Rudzieniec gliwicki

11. Łaziska Godów wodzisławski

12. Łaziska Wodzisławskie Godów wodzisławski

13. Olza Gorzyce wodzisłąwski

14 Pastwiska Cieszyn cieszyński

15. Pruchna Strumień cieszyński

16. Radoszowy Ruda Śląska Ruda Śląska

17. Rogożna Żory Żory

18. Rogów Gorzyce wodzisławski 2 krzyże

19. Rudyszwałd Krzyżanowice raciborski

20. Rydułtowy Rudyłtowy wodzisławski

21.Sośnicowice Sośnicowice gliwicki

22. Studzionka Pszczyna pszczyński

23. Syrynia Lubomia wodzisławski

24. Wodzisław Śląski Wodzisław Śląski wodzisławski 4 krzyże

25. Żywiec Żywiec żywiecki

26. Żory Żory Żory


Województwo Świętokrzyskie


 

1. Żerniki Sobków jędrzejowski


Województwo Wielkopolskie


 

1. Konary Miejska Górka rawicki

2. Stare Oborzyska Kościan kościański


Województwo Zachodniopomorskie


 

1. Stargard Szczeciński Stargard Szczeciński stargardzki



Życzymy powodzenia !


 


Przygotował : Matthias

 

źródło : www.ow_chelm.pttk.pl