Nasz kanał Youtube

Piszą o NAS...

GG Kontakt

Zachęcam do składania wniosków, zażaleń, względnie do podzielenia się swoimi przemyśleniami w każdy piątek, w godz, 18.00-19.00 6264627
Matthias
Wirtualne Muzeum

Idea Wirtualnego Muzeum ma na celu zgromadzenie eksponatów zgromadzonych w prywatnych kolekcjach, związanych z historią naszego regionu, Dolnego Śląska i całej reszty Polski, bez konieczności przejmowania ich czasowo bądź na stałe.

luwr

foto : (źródło)

Podczas naszych wędrówek wiele razy widzieliśmy w prywatnych zbiorach bardzo ciekawe eksponaty, które nieśmiało okazywane przez właścicieli bardzo szybko wracały do bezpiecznej szuflady. Często są to pamiątki, z którymi właściciele związani są w sposób szczególny, gdyż przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Taki sentymentalny związek z przedmiotami z reguły przekreśla możliwość darowania ich do lokalnych muzeów, ba, nawet wypożyczenia ich w celu czasowego wystawienia. Ludzie nie lubią rozstawać się z przedmiotami które kochają nawet na chwilę. Uważamy, że to wielka szkoda, że tak ogromne, ciekawe i niepowtarzalne zbiory które znajdują się u ludzi, leżą ukryte gdzieś w szafach, na strychach lub w piwnicach.

Wirtualne Muzeum ma na celu wydobycie tych przedmiotów na widok publiczny, bez konieczności rozstawania się z przedmiotem i bez obawy o możliwość jego zniszczenia.

 


Zapraszamy do współpracy : Zespół Labiryntarium.pl


Filtr tytułów 
Copyright: ©  Stowarzyszenie Labiryntarium.pl    Joomla Szablon
stat4u