Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

To pierwszy Questing w naszej najbliższej okolicy, dlatego wypada zaznajomić się z jego pojęciem i zasadami, oraz oczywiście osobiście odnaleźć "skarb". Questing to rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. W wielu elementach gra ta przypomina podchody i harcerskie gry patrolowe oraz gry miejskie. Od gier miejskich questy odróżnia bezobsługowość, a od podchodów dodatkowo też to, iż są one ściśle związane z konkretnymi miejscami i mają funkcje edukacyjne. Zapoczątkowany w USA, questing jest w swych zasadach podobny do letterboxingu, gdzie tropy prowadzą do zapieczętowanych skrzyń, a ich odnajdywanie przypomina poszukiwanie skarbów. Grę dla Śmiałowic zorganizowali specjaliści w temacie z www.questy.com.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z "Questem o śmiałowickim baronie i zakonnikach", pobrania go, wydrukowania i wyruszenia w teren w celu odnalezienia skarbu...


Poniższe karty można pobrać ze strony www.questy.com.pl w formacie pdf : TUTAJ

 

Strona 1 - wskazówki pozwalające odnaleźć skarb (całość)

 

Strona 1 - powiększenie pierwszej kolumny

 

Strona 1 - powiększenie drugiej kolumny

 

Strona 1 - powiększenie trzeciej kolumny

 

Strona 2 - wskazówki pozwalające odnaleźć skarb, oraz szczegóły dotyczące organizatorów i miejscowości śmiałowice (całość)

 

Strona 2 - powiększenie pierwszej kolumny

 

Strona 2 - powiększenie drugiej kolumny

 

Strona 2 - powiększenie trzeciej kolumny 


 

Przygotował : Matthias