Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Fundacja Teatr Bezdomny, Urząd Gminy i Miasta Świdnica oraz Urząd Gminy i Miasta Żarów pod honorowym patronatem Burmistrza Leszka Michalaka, zapraszają na wernisaż artystycznej instalacji w przestrzeni publicznej :

BUDKA NIETELEFONICZNA

Autor: Maciej Hanusek

Realizator: Fundacja Teatr Bezdomny

Czas i miejsca ekspozycji 1 edycji w Żarowie :

#Żarów : 26.06–09.07.2016 r. - Plac k/ Nefrytu


Otwarcie ostatniej odsłony "Budki nietelefonicznej", nastąpi 26 czerwca br., na placu k/ #Nefrytu w Żarowie o godz. 18:00. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wernisaż, na którym opowiemy o pomyśle, przeznaczeniu i dalszych losach instalacji, odpowiemy także na pytanie: "Ile waży siedemnaście wierszy?"

*************************************

#Idea: Ideą projektu jest stworzenie czasowej instalacji dźwiękowej, która zostanie ustawiona w przestrzeni publicznej Świdnicy, a później rozpocznie podróż po okolicznych miastach. Tytułowa „Budka nietelefoniczna”, to odświeżona i zaaranżowana budka, w której aparat telefoniczny nie służy do dzwonienia - można oddać się poezji płynącej ze słuchawki, czytanej przez lektora. W repertuarze 1 edycji: można usłyszeć utwory rodzimych twórców ze Świdnicy i Dolnego Śląska. Zaprezentowane nagrania, które będą miały swój wydźwięk w niniejszej instalacji, opublikujemy post factum na stronie: www.fundacjatb.pl/budka-nietelefoniczna/. W przypadku chęci nawiązania współpracy prosimy o kontakt !

*************************************

#Repertuar: "Budka nietelefoniczna" to nietuzinkowa publikacja 17 utworów literackich następujących twórców: Teresa Wagilewicz „Genesis„, Tomasz Hrynacz „Chorał Wiatru„,Grzegorz Skoczylas „Człowieczeństwo” i „Wierzchołki teraźniejszości„, Grzegorz Woźny „Poetycki chód...”, Barbara Elmanowska „Krótki żywot autora poczciwego„, „Teraz posłuchaj…” i „Chyba od dzieciństwa„,Tomasz Hrynacz „Samotna pieśń„, Bartosz Czarnotta „***„, Anna Maria Micińska „Problemy współczesnej ornitogamii„, Natalia Waligóra „***„, Mateusz Andrzej Masłowski (bez tytułu), Paweł Buczma „Dlaczego”. Wiersze w pierwszej edycji „Budki nietelefonicznej” czytała Klaudia Lewandowska.

*************************************

#Trasa: "Budka nietelefoniczna" do chwili obecnej prezentowana była w przestrzeni publicznej Świdnicy, w kilku miejscach. Wędrówka, muzycznej instalacji, obejmuje trzy punkty-wernisaże w Świdnicy. - 18 maja 2016 roku, premierowa odsłona instalacji w świdnickim rynku, rozpoczęła trasę niezwykłej „publikacji” utworów literackich lokalnych poetów. - Po tygodniu, 25 maja „Budkę nietelefoniczną”, która „czyta” 17 wierszy, było można spotkać na Placu Pokoju przy ul. Kościelnej w Świdnicy. - Ekspozycję w Świdnicy „Budka nietelefoniczna” zakończy na Placu Grunwaldzkim, tam do 25 czerwca będzie można oddać się poezji w dzień jak i w nocy… - Ostatnia odsłona, kończąca 1 edycję "Budki" odbedzie się w Żarowie na placu k/ "Nefrytu", nieopodal rzeźby "Nagiej Panny". Już 26 czerwca nastąpi otwarcie żarowskiego wernisażu, który potrwa do 9 lipca br.

*************************************

#Dalszeplany: Realizatorzy projektu zakładają stworzenie regulaminu wynajęcia autorskiej instalacji, której celem będzie promocja oraz propagowanie wśród dzieci, młodzieżu, osób dorosłych i seniorów twórczości lokalnych artystów ! Wszystkie niezbędne informacje można odszukać na stronie: www.fundacjatb.pl/budka-nietelefoniczna/. Zapraszamy także do odwiedzenia dotychczasowej galerii zdjęć, która znajduje się na stronie Fundacji Teatr Bezdomny: http://fundacjatb.pl/budka-nietelefoniczna-fotorelacja/

*************************************

Projekt „Budka nietelefoniczna” jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Świdnica. Realizatorem projektu jest Fundacja Teatr Bezdomny. Za szczególne wsparcie dziękujemy Panu Wojciechowi Korycińskiemu, który pomógł nam w wyborze utworów literackich, Marysi Ziębie, która zajęła się ciężką rolą koordynatorki przedsięwzięcia, Simply Best Kupiecki za gościnę na premierowej odsłonie oraz innym osobom, które pomagały w wielu sprawach !

 


Przygotował : Matthias