Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

zaprasza do udziału w

Drugim Międzynarodowym Zlocie Zabytkowych Lokomotyw

GALA PAROWOZÓW 2012.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

 

 

W tym roku gościć będziemy parowozy z Niemiec, Czech i Polski. Odwiedzą nas m.in. pasażerskie parowozy BR35 1019-5 i Ol49-59, niemiecka lokomotywa wojenna BR52 8080-5, czechosłowacki parowóz manewrowy 213.901 oraz polska lokomotywa towarowa TKt48-18.

Wystawie lokomotyw, przez cały dzień, towarzyszyć będą pokazy obsługi i manewrowania. Odwiedzający z bliska będą mieli okazję podejrzeć pracę Drużyn Parowozowych i przygotowanie parowozów do pracy - m.in. nawęglanie i nawadnianie.

Szczególną atrakcją dla koneserów teatru i muzyki alternatywnej będzie wieczorny koncert na terenie Muzeum. W rolę aktorów wcielą się parowozy, które w szczególnej aranżacji w otoczeniu świateł, pary i fantastycznych dźwięków twórców zespołu Babu Król stworzą niepowtarzalne artystyczne wrażenia.

Parowozy z ,,duszą? w towarzystwie olbrzymich lalek, stworzonych i poruszanych przez członków grupy teatralnej ,,Klinika Lalek?, zaprezentuje bajeczny świat opowiedziany oczami maszyn epoki pary.

Gala Parowozów 2012Ramowy program Gali Parowozów


11:30 Przywitanie parowozów na Stacji Jaworzyna Śląska,

12:00 Przejazd lokomotyw do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku,

12:30 - 18:00 Gala Parowozów; wystawa i pokazy zabytkowego taboru,

19:00 Premiera spektaklu "Biała Lokomotywa"

Program ma charakter ramowy i organizator zastrzega sobie prawo do dokonania zmian.Bilety wstępu:


* Gala Parowozów; Dorośli 15,00 zł, Dzieci i Młodzież 12,00 zł;
* Spektakl "Biała Lokomotywa"; 30,00 złPotrzebne informacje:


Sprzedaż biletów prowadzona będzie w dniu Gali Parowozów w dwóch punktach - w obrębie Stacji Jaworzyna Śląska oraz na drodze dojazdowej do Muzeum (ul. Towarowa),

Dojazd do Jaworzyny Śląskiej;

Samochodem - Autostradą A4 : Od Wrocławia (Legnicy) do zjazdu Kostomłoty, potem kierunek Jelenia Góra, za wsią Osiek, zjazd na Żarów (Przed zjazdem widoczna tablica GALA PAROWOZÓW 2012) czas dojazdu - ok. 40 min.

Koleją - szynobusy Kolei Dolnośląskich z Legnicy, Kłodzka, Dzierżoniowa, Świdnicy. Pociągi z Wrocławia w kierunku na Wałbrzych, Jelenią Górę Szklarską Porębę (dojazd ok. 50 min)Serdecznie Zapraszamy!