Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Już w najbliższą sobotę i niedzielę, 18 i 19 maja 2013 roku, Bractwo Zamku Grodno wraz z Gminą Walim pragną zaprosić wszystkich w swoje zamkowe mury. Doskonałą okazją ku temu będzie kolejna, VIII już odsłona Jarmarku Średniowiecznego. Odwiedzający będą mogli między innymi obejrzeć średniowiecznych rzemieślników przy pracy, a także nabyć ich produkty. Będzie można wybierać między innymi w miodach, historycznych ozdobach, czy uzbrojeniu. Każdy powinien odnaleźć na Jarmarku coś interesującego.

Całej imprezie będą towarzyszyć zmagania członków grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski. Zaplanowane jest odbycie się dwóch średniowiecznych turniejów bojowych: rycerskiego (walczący w uzbrojeniu z okresu XIII-XVw.), oraz turnieju wojów (wczesne średniowiecze - czasy wikińskie). Przewidziany jest również turniej łuczniczy oraz inne konkurencje z udziałem rekonstruktorów.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie na pewno bitwa. Starcie się wszystkich wojowników i rycerzy na ubitej zamkowej ziemi - kto zwycięży? - tego nie wie nikt. Dla osób stroniących od szczęku metalu przygotowane będą również inne atrakcje. Podobno dawno temu ktoś na zamku ukrył pewien skarb. Dzięki przygotowanym przez przez nas wskazówkom, każdy chętny będzie mógł zmierzyć się z tą zagadką.

 

Zapraszamy na Zamek Grodno w dniach 18-19 maja 2013!

W tym roku wstęp na teren imprezy jest darmowy! Płatny jest jedynie wstęp do muzeum, tak jak ma to miejsce na co dzień.

 


 

Plakat i program imprezy ze strony grodnozamek.pl

 


informacje i zdjęcia ze stron : jarmarksredniowieczny.pl oraz grodnozamek.pl