W dniu 2 maja 2015 roku w Wolsztynie, już po raz 22-drugi, odbędzie się Parada Parowozów, jedna z największych i najstarszych imprez poświęconych lokomotywom parowym… Chcąc godnie, i na odpowiednim poziomie uczcić i jednocześnie uświetnić to wydarzenie,
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
oraz
Przewozy Regionalne,
dla wszystkich tych, którzy kochają parowozy, i dla tych którzy mają to jeszcze przed sobą, przygotowały nie lada wydarzenie! Tegoż dnia, o godzinie 06:43 z Jaworzyny Śląskiej do Wolsztyna (przez Wrocław Nadodrze, Żmigród, Rawicz i Leszno) wyruszy Pociąg Specjalny „Piast Śląski” - lokomotywa TKt48-18 oraz dwa wagony serii Bmnopux (tzw. piętrusy).
Wszyscy chętni, wciąż mają szansę uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu. Poniżej garść niezbędnych informacji.
Rezerwacje i sprzedaż biletów
Rezerwacje przyjmowane będą wyłącznie drogą mailową. Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, numer telefony i e-mail, prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Sprzedaż zarezerwowanych biletów odbędzie się w dniu odjazdu – u Kierownika Pociągu – na stacji Jaworzyna Śląska oraz Wrocław Nadodrze. Sprzedaż biletów prowadzona będzie również w wyznaczonej Kasie Biletowej Przewozów Regionalnych na stacji Wrocław Główny od dn. 24.04.2015 r. (piątek).
Ceny biletów**
Jaworzyna Śląska – Wolsztyn – Jaworzyna Śląska
Normalny – 124 zł
Ulgowy ( ulga szkolna) 65,20 zł
Rodzinny 2+1 – 313,52 zł
Rodzinny 2+2 – 374,09 zł
Seniorzy* – 99 zł
Wrocław Nadodrze – Wolsztyn – Wrocław Nadodrze
Normalny – 119 zł
Ulgowy ( ulga szkolna) -52,92 zł
Rodzinny 2+1 – 290,92 zł (składa się z 2 *119 zł + 52,92 zł )
Rodzinny 2+2 – 343,84 zł (składa się z 2*119 zł +2* 52,92 zł
Seniorzy* – 89 zł
* Dla osób powyżej 60 roku życia
**Przy sprzedaży biletów honorowane będą ulgi ustawowe.
Rozkład Jazdy
tam :
Jaworzyna Śląska 6:43
Wrocław Nadodrze 8:18 / 8:48
Rawicz 9:49 / 10:34
Leszno 11:01 / 11:21
Wolsztyn 12:23
z powrotem :
Wolsztyn 18:20
Leszno 19:29 / 19:51
Rawicz 20:19 /21:02
Wrocław Nadodrze 21:58 / 22:28
Jaworzyna Śląska 00:04
Źródło : www.muzeumtechniki.pl/pociag-specjalny-piast-slaski-2-05-2015