Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ukazała się kolejna publikacja o Żarowie. Tym razem książeczka przybierając formę kolorowanki adresowana jest do najmłodszych. Tematycznie pozycja ta ma na celu zwrócenie uwagi dzieci na otaczającą ich architekturę miejską i zachęcenie do poznania historii miasta i poszczególnych obiektów. Pomysł i realizacja projektu jest zasługą nauczycielek Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy - Iwony Nieradki oraz Małgorzaty Świtoń. Szkice znajdujące się w książeczce przeznaczone do kolorowania wykonał Jacek Szumański. Nowa publikacja trafi w ręce uczniów żarowskich placówek oświatowych, dziś już otrzymali ją pasowani na uczniów pierwszoklasiści.


Okładka książki


Pierwsze strony


Na stronie trzeciej znajduje się wstęp objaśniający sposób użytkowania książeczki :

"Zapraszamy Was na spacer ulicami naszego miasta - Żarowa. Chociaż Żarów jest miastem dopiero od 1954 roku, to nie brak tutaj miejsc, które warto zobaczyć. Na pewno jesteście również ciekawe historii swojej miejscowości. Możecie więc dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy z oto książeczki. Chcemy, aby pomogła Wam ona w lepszym poznaniu naszego miasta. Codziennie, idąc do szkoły, mijacie wiele budynków, ale nie zawsze im się przyglądacie. Dlatego proponujemy Wam spacer. Postarajcie się zwrócić uwagę na te budynki, które zostały przedstawione na obrazkach. Czy potraficie je nazwać? Jeśli nie, to przeczytajcie z uwagą podpisy pod ilustracjami. A teraz pomalujcie obrazki, pamiętając o swoich spostrzeżeniach z wycieczki. Nasz książeczka pozwoli Wam również utrwalić niektóre wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Uzupełnijcie więc podpisy w wolnych linijkach i postarajcie się zapamiętać podane wyrazy. Mamy dla Was jeszcze jedno zadanie. Na ostatniej stronie jest miejsce na rysunek. Każdy z Was narysuje tam swój dom i zapisze swój adres, dzięki temu Wy również staniecie się autorami. Zdobyte wiadomości wykorzystacie do uzupełnienia opisu Żarowa. Zachowajcie swoje książeczki na półeczkach w swoich domowych biblioteczkach. Myślimy, że będziecie chętnie do nich wracać.

Życzymy Wam przyjemnej zabawy!

Autorki"

Szkice do kolorowania


Do pokolorowania jest 24 rysunki, oraz wolne miejsce w którym dziecko ma za zadanie narysować dom w którym mieszka. Jest też strona, z zadaniem wypełnienia informacji o dziecku i jego rodzinnym mieście. Na łamach znajdują się następujące szkice do pokolorowania :


1. Położenie Żarowa na obrysie Polski

2. Herb miasta Żarowa

3. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (Budynek przy 1 Maja)

4. Urząd Miejski w Żarowie

5. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa

6. Gminne Centrum Kultury i Sportu - kompleks Orlik 2012

7. Strefa Ekonomiczna w Żarowie (Yagi)

8. Strefa Ekonomiczna w Żarowie (Bridgestone)

9.Komisariat Policji

10. Dworzec kolejowy

11. Park Miejski

12. Zamek w parku

13. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (budynek przy Armii Krajowej)

14. Urząd Pocztowy

15. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (Budynek przy Ogrodowej)

16. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie (sala widowiskowa przy Armii Krajowej)

17. Bank Spółdzielczy

18. Szpital im. Zbigniewa Walla

19. Grobowiec Neugebauerów (dawny cmentarz ewangelicki przy 1 Maja)

20. Ochotnicza Straż Pożarna

21. Gimnazjum im. Jana Pawła II

22. Boisko sportowe (przy szkole, ul 1 Maja)

23. Targowisko Miejskie

24. Basen Miejski w Żarowie


 


Przygotował : Matthias