Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny nabytek w ramach projektu Biblioteka Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego Gminy Żarów, to legitymacja służbowa nr 216 pracownika Żarowskich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych, wydana 8 kwietnia 1952 roku, z przedłużeniem ważności do końca tego samego roku, oraz książeczka autorstwa B. Kubasa "Zasady ruchu w pytaniach i odpowiedziach" wydana w Warszawie w 1961 roku. Legitymacja ze względu na ścisły związek z historią Żarowa trafia na Regał pamięci, natomiast książeczka pozostaje w naszej biblioteczce.

 

 

 

Darowiznę przekazała mieszkanka Żarowa, która pragnie zachowac anonimowośc - dziękujemy za wsparcie!

 

 

 

Okładka Legitymacji zawiera na pierwszej stronie znak młotek, żelazko i szczypce, oraz napis - Legitymacja Służbowa. Na ostatniej stronie znajdują się rubryki do wpisywania dat ważności (prawdopodobnie jednorazowo wpisywano maksymalnie na pół roku). Wszystkie rubryki są puste.

darowizna 52 (2)

 

 

 

 

Wewnętrzne strony zawierają zdjęcie posiadacza legitymacji, oraz numer legitymacji i dane posiadacza. Nazwisko Józef Janik, urodzony 18 stycznia 1899 roku, zamieszkały w Żarowie przy ul. Mickiewicza 4, zatrudniony w charakterze strażnika przemysłowego. Data wydania legitymacji 8 kwietnia 1952 roku. Na zdjęciu i pod danymi znajdują się pieczęci zakładowe.

darowizna 52 (1)

 

 

 

 

Okładka książki

darowizna 52 (3)

 

 

 

 

Pierwsza strona książeczki

darowizna 52 (4)

 

 

 

 


Przygotował : Matthias