Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny zakup za kwotę 68,00 zł, pochodzący z aukcji e-Bay, to kartka korespondencyjna wysłana z Saarau (Żarowa), przez przedsiębiorcę Richarda Deutschera, z 5 znaczkami i 4 stemplami (datownikami) poczty Saarau z datą 21.06.1923. Na stronie adresowej (ze znaczkami) znajduje się pieczęć nadawcy, na której napisane jest : "Richard Deutscher Gartenbau Betrieb Saarau i. Schlesien". Sprawdzając w spisie dawnych mieszkańców Żarowa z 1929 roku, Richard Deutscher mieszkał wtedy pod adresem Konradswaldauer Straße 1 (dziś ul. Mickiewicza 1), natomiast w rubryce zawód widnieje Gärtnereibesitzer czyli właściciel zakładu ogrodniczego. On też podpisał korespondecję na odwrocie, której nijak nie możemy rozczytać... Jeśli ktokolwiek, dałby radę rozszyfrować i przetłumaczyć tekst, prosimy o kontakt.

 

 

 

Zakup możliwy był dzięki datkom : Janusz Kluba (30,00 zł), Mariola Karpińska Wardzyk (38,00 zł) - składamy serdeczne podziękowania za wsparcie.

 

 

 

 Wkrótce zdjęcia zobaczyć będzie można na "Regale Pamięci" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarowie, w szufladzie "Pocztówki/ Fotografie"

 

 

 

Strona adresowa, znaczki i datowniki poczty Saarau, oraz pieczęć nadawcy przedsiębiorcy z Saarau (Żarowa)

zakup51 (1)

 

 

 

 

 

Strona korespondencyjna z datą 21.06.1923, nieczytelnym tekstem i podpisem Richarda Deutschera

zakup51 (2)

 

 

 


Przygotował : Matthias