Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Najnowszym nabytkiem na "Regał pamięci", jest zakupiona na od prywatnego kolekcjonera ze Świdnickiej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości, za kwotę 150,00 zł. Obiegowa kartka pocztowa (bez znaczka, znaczek odklejono), wg stempla poczty kolejowej została wysłana z Breslau (Wrocławia) w dniu 30 lipca ok. 1915 roku (?) do Fridricha Schönfeldera z miejscowości Konstantz a. Badensee (Konstancja – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Hochrhein-Bodensee). Pocztówka przedstawiająca Schloss Conradswaldau bei Saarau (Zamek w Mrowinach koło Żarowa, z pięknie udekorowaną bramą wjazdową na teren zamkowy), została wydana przez: Verlag Alfred Krause z Saarau.

 

 

 

Zakup był możliwy dzięki wpłacie mieszkańców Gminy Żarów: anonimowa sponsorka (40,00 zł), Zbigniew Przybylski (20,00 zł), Sabina Zawalska (50,00 zł), Michał Hajdukiewicz (10,00 zł) oraz Michał Kozak (30,00 zł) - dziękujemy za wsparcie!

 

 

 

Pocztówka trafia na Regał pamięci do szuflady „Fotografie / Pocztówki”.

 

 

 

 

Awers widokówki - Pałac w Mrowinach, staw z fontanna i przystrojona z nieznanej nam okazji brama wjazdowa do majątku... Cechą tej widokówki jest gęsto zapisane korespondencją niebo pnad Mrowinami.

zakup96 (1)

Rewers - Gęsto zapisane pole na korespondencję, stempel poczty kolejowej linia Wrocław Zgorzelec, Pociąg nr 3??, data 30.07.ok. 1915 r. ?. Kartka adresowana na Konstancję nad Jeziorem Bodeńskim. Ciekawostką jest umieszczone pod niepełnym adresem słowo : postlagernd - znane nam bardziej jako poste restante, czyli do odbioru na poczcie...

zakup96 (2)


Przygotował : Matthias