Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Świdniczanie, oraz liczni mieszkańcy powiatu świdnickiego, znają, doceniają i odwiedzają cyklicznie "swoją giełdę". My także. Tak się jednak złożyło, że my jako pierwsi postanowiliśmy i cyklicznie dokumentujemy wydarzenia związane ze świdnicką giełdą już od końca 2012 roku. Na naszej stronie znajdziesz fotorelacje z poszczególnych, comiesięcznych edycji giełdy w osobnym menu o nazwie : Giełdy Staroci/ Świdnicka Giełda Staroci. Nie stronimy od odwiedzin innych giełd organizowanych w całym kraju. Relacje z takich przypadkowych odwiedzin (nie będziemy ich robić cyklicznie) zamieszczamy w dziale : Giełdy Staroci/ Inne Giełdy Staroci. Dla fanów giełdy staroci w Świdnicy prowadzimy dodatkowo osobną stronę na Facebook'u o nazwie Świdnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości, do odwiedzania której serdecznie zachęcamy.

 

 

 

UWAGA! Jeśli jesteś miłośnikiem giełdy staroci w swoim mieście, odwiedzasz ją cyklicznie i fotografujesz, zostań jej promotorem i redaktorem cyklu dotyczącego Twojej giełdy. Twoja fotorelacja zostanie opublikowana w odrębnym, stworzonym dla Twojej giełdy dziale na stronie www.labiryntarium.pl, oraz linkowana do strony na Facebook'u. Prosimy o aktualizowanie poniższych danych, i informowanie nas o powstających nowych giełdach na terenie Dolnego Śląska...

 

 

 

Rynek, Świdnica - widok z Wieży Ratuszowej na stragany ze starociami przy wylocie ulicy Grodzkiej

 

 

 

Świdnicka Giełda jest jedną z najważniejszych w regionie, ale należy wiedzieć, że miłośnicy tego typu imprez nie są skazani na oczekiwanie cały miesiąc na kolejną giełdę, bo nie jest ona jedyna. Poniżej publikujemy listę miast (w porządku alfabetycznym), w których odbywają się podobne giełdy. Mamy nadzieję, że tym, którym do tej pory daleko było do Świdnicy z jej wspaniałą giełdą, otworzą się nowe perspektywy, i już bez zazdrości, będą mogli cieszyć się własną. Inni być może poszerzą swoje "terytoria poszukiwań skarbów".

 

 

 

ŚWIDNICA


Zestawienie rozpoczynamy od Giełdy Staroci Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy, która odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przez cały rok. Jeśli zdarzy się, że w pierwszą niedzielę miesiąca wypada święto, należy oczekiwać na decyzję organizatora: albo giełda przekładana jest na drugą niedzielę, albo wypada z kalendarza całkowicie. Zawsze warto to sprawdzić na naszym profilu Świdnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości. Zwiedzającym zalecamy odwiedzanie świdnickiego rynku w godzinach od 8.00 - 14.00, natomiast wszyscy chcący wystawiać na sprzedaż eksponaty muszą wiedzieć, że wjazd do rynku możliwy jest od godziny 6.00 (od ulicy Kotlarskiej), lub pieszo z każdej strony.

- organizator : Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica, telefony : 74 851 56 57 lub 74 852 29 78, fax : 74 851 56 61, www.sok.com.pl, mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - tu załatwisz rezerwacje, opłaty itd..

- miejsce : Rynek i okoliczne ulice, Świdnica

 

 

 

BOLESŁAWIEC


Giełda Kolekcjonerska odbywa się zawsze w trzecią niedzielę miesiąca.

- miejsce : boisko Szkoły Publicznej Zakonu Pijarów przy ul. Bankowej

- organizator : Bolesławieckie Stowarzyszenie Kolekcjonerów i Miłośników Historii Miasta, ul. Tyrankiewiczów 2, 59-700 Bolesławiec, tel. 601-571-335

 

 

 

BYSTRZYCA KŁODZKA


Bystrzycki Jarmark Staroci - tylko raz w roku (czerwiec) : data na rok 2024 jeszcze nie zaplanowana

- miejsce : Mały Rynek

- informacja : Inicjatorem i organizatorem Giełdy Staroci w Bystrzycy Kłodzkiej jest kustosz społeczny Muzeum Filumenistycznego Felicjan Kaczmarek.

 

 

 

JAWOR


Giełda Staroci, Rzemiosła i Różności, odbywa się zawsze w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

- miejsce : plac przed ratuszem

- organizator : Stowarzyszenie „Zamek Piastowski” w Jaworze

 

 

 

JELENIA GÓRA


 

Największa gieła staroci na Dolnym Śląsku, niestety tylko dwa razy w roku:

 

53. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości odbywać będzie się w dniach 27 – 28.04.2024 r.

 

 

54. Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości odbywać będzie się w dniach 28 – 29.09.2024 r.

 

 

- miejsce : Plac Ratuszowy

- organizator : Osiedlowy Dom Kultury, 58-506 Jelenia Góra, ul. K. Trzcińskiego 12, tel. 75/75 31 831, fax 75/75 410 90, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.odk.karkonosze.com. Więcej na stronie poświęconej jarmarkowi : www.jarmarkstaroci.com.

 

 

 

KAMIENNA GÓRA


Kamiennogórska Giełda Retro – Jarmark Staroci i Rękodzieła: do 4 razy w roku, wciąż brak terminów na 2024 rok, sprawdzać na stronie www.muzeumtkactwa.pl

- miejsce : Rynek

- organizator : Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze,

 

 

 

KŁODZKO


Targi Staroci - dwie imprezy w roku ogłaszane w kalendarzu na stronie muzeum - wciaż brak terminów na 2024 rok

- miejsce : teren wokół muzeum, ul Łukasiewicza

- organizator : Muzeum Ziemi Kłodzkiej, www.muzeum.klodzko.pl, tel: (74) 86-73-570, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

LĄDEK ZDRÓJ


GIEŁDA STAROCI - trzeci weekend miesiąca

- miejsce : Rynek

- organizator : Centrum Kultury i Rekreacji, www.ckirladek.pl, www.ladek.pl, tel. tel.74 8146562, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

LEGNICA


Legnicki Jarmark Staroci - druga niedziela miesiąca w godz. 6.00 - 15.00

- miejsce : Rynek

- organizator : Towarzystwo Miłośników Legnicy  "PRO LEGNICA", www.pro.legnica.pl, 59-220 Legnica, Rynek 5/6 I p. telefon: 76 852 59 48, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

LUBAŃ


TARGI KOLEKCJONERSKIE - trzecia sobota miesiąca w godz. od 7.00 - 15.00

- miejsce : Galeria Łużycka w Lubaniu, ul.Rynek-Sukiennice 38

- organizator : Łużyckie Centrum Rozwoju, www.lcr.net.pl, www.luban.pl, tel: (75) 722-25-41, (75) 646-53-85, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

 

 

 

OLEŚNICA


Oleśnicka Giełda Staroci i Militariów - trzecia niedziela miesiąca w godz. 5.00 - 22.00

- miejsce : Rynek

- organizator : Urząd Miasta Oleśnica, tel. 602-552-301, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

ŚWIEBODZICE


Świebodzicką Giełdę Staroci i Różności - każda pierwsza sobota miesiąca 8.00 - 14.00

- miejsce : Rynek

- organizator : Wydział Promocji Urzędu Miasta

 

 

 

WAŁBRZYCH


Giełda Staroci, Produktów Regionalnych i Rękodzieła w Wałbrzychu - każda sobota 6.00 - 14.00

Uwaga ! Sprzedaż zwolniona z opłat targowych, pozwolenie na wjazd samochodami do rynku.

- miejsce : Rynek

- organizator : Urząd Miejski w Wałbrzychu, Biuro Promocji Miasta, www.um.walbrzych.pl, tel. (74) 665 51 07,

 

 

 

WROCŁAW


 

..:: 1 ::..

Targ Staroci przy Kościele św. Marii Magdaleny skwer ul. Szewska - ul. Wita Stwosza obok wrocławskiego Rynku

Terminarz 2024: wciąż brak terminów

 

 

 

Targ Staroci pod Iglicą przy Hali Stulecia - ul. Wystawowa

Terminarz 2024: wciąż brak terminów

 

 

..:: 2 ::..

  Wrocławska Giełda Staroci, która od 20 lat odbywała się regularnie na ul. Gnieźnieńskiej, zmienia swoją lokalizację. Kolekcjonerzy i wystawcy podjęli ostateczną decyzję o przeniesieniu tradycyjnych czwartkowych spotkań do Zajezdni Dąbie przy ul. Tramwajowej 1-3.

Spotkania będą odbywać się regularnie - zachowano ten sam termin, czyli ostatni czwartek każdego miesiąca

Jednocześnie, zgodnie z planem i tradycją, zapraszamy do Zajezdni Dąbie na Targi Staroci w każdą trzecią sobotę każdego miesiąca. Miłośnicy staroci i antyków będą więc teraz mogli spotkać się w Zajezdni Dąbie dwa razy w miesiącu – w każdą trzecią sobotę i każdy ostatni czwartek danego miesiąca.

Więcej o wydarzeniach kolekcjonerskich w Zajezdni Dąbie
https://www.facebook.com/Targi-Kolekcjonerskie-Antykow-i-Staroci-2426436970914864/

Kontakt: Mariusz Krajewski, tel. 664-243-176
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Jeśli znasz inne, nie wymienione tutaj giełdy odbywające się cyklicznie na terenie Dolnego Śląska, daj nam znać za pośrednictwem e-mail: biuro(at)labiryntarium.pl.

 

 

 


Przygotował : Matthias