Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dziś pragniemy zaprezentować tylko jedno zdjęcie, pochodzące z prywatnego albumu rodzinnego, przedstawiające ludzi związanych z Wierzbną, wykonane w roku 1955 i przedstawiające fragmencik ogrodzenia (muru), oraz niemal całą bramę (z drugiej połowy XVII wieku) przy kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wierzbnej.

 

 


Fotografie udostępnił do skopiowania Pan Tomasz Furyka (mieszkaniec Sobótki - niegdyś Wierzbnej), za co serdecznie dziękujemy!

 

 


To dzięki Wam rozrasta się Cyfrowe Archiwum Lokalne, więc bardzo prosimy o więcej takich pamiątek. Wszystkie zdjęcia zostaną skopiowane i zwrócone właścicielom bez żadnego dla nich uszczerbku. Jest to kolejny zestaw fotografii który trafił w nasze ręce, pozostałe można zobaczyć w dziale Cyfrowe Archiwum Lokalne w serii "Fotografie miasta i okolic z prywatnych albumów, oraz tematycznych publikacjach TUTAJ. Proszę zwrócić uwagę, ilu ciekawostek możemy dowiedzieć się z takiej dokumentacji zalegającej w prywatnych archiwach...

 

 

 

 

 

Brama prowadząca na teren przykościelny przy ul. Spokojnej w Wierzbnej

wierzbna

 

 

 

 


Przygotował : Matthias