Wyszukaj na stronie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Na czwartek 24 października 2019 roku, Gminne Centrum Kultury i Sportu zaplanowało 20 urodziny Teatru Bezdomnego, które odbędą się w sali kameralnej GCKiS przy ul. Piastowskiej 10a w Żarowie. Jest to niewątpliwie jubileusz Ryszarda Dykcika, założyciela teatru, jego reżysera i aktora. Teatr to także wielu mieszkańców Żarowa i okolic, którzy przez te wszystkie lata mierzyli się z rozmaitymi rolami, wzruszając i bawiąc lokalną publiczność. Amatorski scena działająca tyle lat w małym mieście to ogromny sukces i powód do dumy, dlatego mamy nadzieję, że na spotkanie przyjdą nie tylko aktorzy i miłośnicy teatru...

 

 

Ryszard Dykcik w trakcie przedstawienia "Faust" w Bagieńcu podczas Zlotu fanów dni Goethego w Bagieńcu "Po latach", niedziela, 08 września 2013 r, foto : Maciej Wabik

 

 

Wszystkie poniższe informacje powierzył nam autor Tomasz Nycz, który wraz z Ryszardem Dykcikiem starali się zebrać możliwie najwięcej szczegółów od powstania teatru w 1999 roku. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie i zgodę na publikację...

 

 

 

Historia teatru „Bezdomnego” im Bohumila Hrabala w Żarowie.

teatr bezdomny logo

Początkiem roku 1991 Ryszard Dykcik wraz z Norbertem Kaczorowskim założyli w Żarowie amatorski teatr „Tolerancja”, działający przy Żarowskim Ośrodku Kultury. Pierwszy okres działalności artystyczno – kulturalnej trupy teatralnej zaowocował prapremierą sztuki Człowiek spod kaloryfera (27 III 1993) autorstwa Zofii Posmysz w wykonaniu Norberta Kaczorowskiego i Ryszarda Dykcika, Moniki Felkner – Stawskiej, Pawła Becherowskiego, która odbyła się w żarowskiej sali widowiskowej kina „Świt”. W kwietniu „Tolerancja” podjęła się adaptacji sztuki Juliusza Słowackiego: monodram Ojciec zadżumionych wystawił Ryszard Dykcik. W 1994 roku teatr „Tolerancja” przygotował kilka projektów teatralnych, do najważniejszych należały: Awans Edwarda Redlińskiego, Droga w ciemności Roberta Gawłowskiego oraz Czarne motyle Andrzeja Szypulskiego. W 1995 roku z inicjatywy teatru powstał projekt o charakterze edukacyjno – kulturalnym: „Noc Celtycka” (święto kultury celtycko – irlandzkiej odwołujący się do szeroko pojętej tradycji polskiej), który realizowany był nieregularnie we wszystkich miejscowościach gminy Żarów. Problemy finansowe zmusiły teatr do zawieszenia działalności.

 

 

Teatr Bezdomny, założyciel, reżyser i aktor - Ryszard Dykcik

teatr bezdomny 20lat (7)a

 

 

W lipcu 1999 roku Ryszard Dykcik wznowił działalność teatralną, zakładając teatr „Bezdomny”– nazwa nadana ze względu na brak siedziby. W listopadzie, w reżyserii Dykcika, Bezdomni wystawili w Żarowie sztukę Gerharda Hauptmanna pt. Hanusia (10 XI 1999) w rolę główną wcieliła się Karolina Magoch.

 

"Po przeczytaniu sztuki, stwierdziłem że znam dziewczynę, która idealnie pasuje do roli tytułowej bohaterki. Była nią wówczas trzynastoletnia Karolina Magoch." (Ryszard Dykcik).

 

Po przeprowadzeniu serii prób, za sprawą Bogusława Kurzaca, premiera Hanusi (sztuka wystawiana sześciokrotnie m.in.: w Lubinie i Oleśnicy) odbyła się w Żarowskim Domu Katechetycznym za zgodą ówczesnego proboszcza, Zenona Ochla. Powołany do jednego przedstawienia zespół w 2000 roku w zabytkowej świetlicy wiejskiej w Mrowinach zrealizował Wesele (13 II 2000) pióra Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu Pawła Roubo oraz Karoliny Magoch. Wkrótce repertuar teatru wzbogacił się o sztuki Męża z Nazaretu Asza Szaloma, Tato, tato, sprawa się rypła świdnickiego pisarza Ryszarda Latko (sztuka wystawiana do chwili obecnej wiele, wiele razy). W 2000 roku rozpoczęła się współpraca z czeskim Nymburkiem. Teatr „Bezdomny” pod patronatem czeskiego prozaika Bohumila Hrabala wystąpił m.in.: z Lekcją tańca dla starszych i zaawansowanych, Ślubem oraz z Legendą o pięknej Julci. W kwietniu 2000 roku, władze Urzędu Miasta i Gminy Żarów, decyzją burmistrza Zbigniewa Chlebowskiego przyznały teatrowi pomieszczenie przy ul. Zamkowej 15. Uroczyste otwarcie siedziby teatru (13 V 2000) uświetniło wystawienie dwóch monodramów Nie chcę Waszych kwiatów w wykonaniu Magdaleny Teszner oraz Opowieść dla przyjaciela, którą zaprezentował Ryszard Dykcik wg tekstów Ryszarda Latki oraz Haliny Poświatowskiej. Duże zainteresowanie „czwartkami teatralnymi” sprawiło, że do końca 2000 roku teatr „Bezdomny” przygotował inscenizację następujących utworów: Po próbie Ingmara Bergmana w wykonaniu Ryszarda Dykcika, Magdaleny Rutkowskiej oraz Barbara Lerek., Sąd nad Sokratesem Haliny Poświatowskiej w wykonaniu Marty Śmiałowskiej. Następnie swoje premiery na deskach żarowskiej sceny teatralnej miały sztuki autorstwa Abe Kobe: Mężczyzna latający po niebie oraz Urwiska czasu w wykonaniu Ryszarda Dykcika i Władysława Bareja. W 2001 roku wystawiono kilka ważniejszych premier: Papkin Ryszard Groński, Dziennik Bridget Jones Heleny Fielding, Mój lavondys Roberta Holdstocka, Aby być światłością Jana Somolca, Antygona w Nowym Jorku Janusza Głowackiego w wykonaniu: Władysława Bareja, Anny Szumańskiej, Pawła Rołbo, Krzysztofa Zawady. Pod koniec 2001 roku w teatrze „Bezdomnym” im. Bohumila Hrabala w Żarowie powstał z inicjatywy Roberta Korólczyka, aktora kabaretu „Młodych Panów” – kabaret „Bezdomny”, który zadebiutował programem „Bajki dla potłuczonych” (repertuar kabaretu „Potem”) wg tekstów Władysława Sikory. Kabaret tworzyli m.in.: Robert Korólczyk, Marcin Trzpiot, Piotr Sobczak, Jarek Podolak oraz Anna Szumańska. W 2002 roku powstał drugi amatorski zespół kabaretowy, założony przez Tomasza Nycza. Kabaret „Jakiś Tam” tworzyli głównie: Łukasz Myśliński i Tomasz Nycz realizując tym samym kilka autorskich programów satyrycznych tj. Straszne Strachy, Jakaś tam historia o małżeństwie, Różne takie story czy Heros.

 

 

Kabaret Jakiś Tam, Jakaś tam historia o małżeństwie

teatr bezdomny 20lat (1)

 

 

Kabaret Jakiś Tam, Superfajni herosi

teatr bezdomny 20lat (3)

 

 

Kabaret „Jakiś Tam” był współzałożycielem świdnickiego festiwalu kabaretowego „Świrek” (Świdnickie Wieczory Rąbniętych Ekip Kabaretowych), prowadzanego przez Roberta Korólczyka w współpracy z Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Kabaret nagrodzony został m.in. przez Związek Pisarzy Polskich za tekst satyryczny pt. Niebieskie zatrzymanie. W 2003 roku powstała "Iwona, księżniczka Burgunda" w wykonaniu Marcina Trzpiota, Anny Szumańskiej, Anny Pacholak, Pawła Wszołka i innych -   K.I. Gombrowicza, oraz "Pan Zdzich w Kanadzie" I. Abramowa Newerlego w wykonaniu Ryszarda Dykcika. "Przygody dzielnego wojaka Szwejka" Jaroslava Haska w wykonaniu Mirosława Siwka oraz pierwsza wersja, odsłona "Szmaragdowych Tablic" nieznanego autora, opowiadających o uniwersalizmie filozofii życia w interpretacji Pauliny Rosińskiej, Magdy Sokołowskiej, Anny Pacholak, Władysława Bareja. W 2003 roku odbyła się także premiera monodramu Wieczór Autorski autorstwa Daniela Kalinowskiego w wykonaniu Tomasza Nycza (sztuka wystawiana do chwili obecnej ok. stu razy). Kolejnym projektem powstałym z inicjatywy Bezdomnych była formacja „Positive Fire”: forma teatru ulicznego, która swoją ekspresją w całości ingerowała w przestrzeń publiczną. Grupa łączyła teatr ruchu, tańca, ognia i dźwięku. Połączenie wszystkich wspomnianych elementów pozwalało nazwać widowisko mianem fireshow. Zespół występował m.in. na festiwalu „Teatru Otwartego”(2007) organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury. W ramach działalności „Positive Fire”, teatr „Bezdomny” organizował warsztaty kuglarskie o charakterze otwartym dla dzieci i młodzieży, które realizowane były m.in.: podczas Slot Art Festival w Lubiążu, „III Dnia Kultury Ulicznej” w Tarnowskich Górach, „Miasta Dzieci” w Jaworzynie Śląskiej, w „Niepublicznym Przedszkolu Europejska Akademia Dziecka” w Świdnicy oraz w Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

 

 

Jacek Szumański i Ryszard Dykcik w sztuce Paryż dla dorosłych

teatr bezdomny 20lat (4)   teatr bezdomny 20lat (5)

 

 

W 2004 roku powstało kilka monodramów, głównie autorstwa patrona teatru „Bezdomnego”, Bohumila Hrabala, które prezentowane przez ponad rok w całej Polsce. W tymże roku premiery miały także m.in.: Igraszki z Diabłem, autorstwa Jana Drdy w wykonaniu: Karoliny Wycisk, Ryszarda Dykcika, Marcina Trzpiota, Władysława Bareja, Anny Szumańskiej, Anny Pacholak, Marty Gąsior. Objazdową trasę rozpoczął kabaret „Jakiś Tam” oraz kabaret „Bezdomny” z własnymi, autorskimi programami kabaretowymi. Teatr „Bezdomny” kontynuował z sukcesami cykliczne występy realizowane w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Wiejskich Zespołów Teatralnych, organizowanych m.in. przez Ministerstwo Kultury oraz gospodarzy miast w których odbywały się powyższe przeglądy: Boszkowa, Włoszakowic, Ożarowa oraz Tarnogrodu, zdobywając nagrody za dwa spektakle Lekcja tańca dla starszych i zaawansowanych Bohumila Hrabala oraz Tato, tato sprawa się rypła autorstwa Ryszarda Latki w wykonaniu Ryszarda Dykcika. Rok 2005 przyniósł kilka premier autorskich spektakli trupy teatralnej. Ja, człowiek Mirosława Siwka został nagrodzony podczas Przeglądu Teatrów Niewielkich w Lublinie. W tym samym roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwo Narodowego oraz Teatr Narodowy w Warszawie uhonorowało spektakl Roberta Gawłowskiego opowiadający o losach Edyty Stein pt. Droga w ciemności, w wykonaniu Pauliny Rosińskiej, Magdaleny Sokołowskiej, Wojciecha Kutułowskiego, Tomasza Nycza, Marcina Trzpiota, Jacka Parużyńskiego.

 

 

Ryszard Dykcik i Tomasz Nycz w sztuce Wieczór Trzech Króli

teatr bezdomny 20lat (2)

 

 

W 2006 roku członkowie teatru „Bezdomnego” przeżywali niezwykle płodny okres. Zrealizowano ok. 17 premier i ponad 200 występów. Do Finału Przeglądu Wiejskich Zespołów Teatralnych zakwalifikowano spektakl Białe małżeństwo Tadeusza Różewicza w wykonaniu Magdaleny Sokołowskiej, Pauliny Rosińskiej Karoliny Wycisk. W 2007 roku w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Związek Pisarzy Polskich i Nadarzyński Ośrodek Kultury na tekst satyryczny jury uhonorowało nagrodą skecz kabaretu „Jakiś Tam” pt. Niebieskie zatrzymanie autorstwa Tomasza Nycza. Po premierze kolejnej edycji Szmaragdowych Tablic, Teatr „Bezdomny” wystartował w konkursie „Doliny Kreatywnej” organizowanego przez Telewizją Polską TVP2, w którym teatr zdobył III nagrodę. W 2007 roku premiery miały m.in.: Zrób to z inną (17 odsłon), autorstwa świdnickiego pisarza Marka Majgiera w wykonaniu: Karola Chołodego, Marty Kominkiewicz, Katarzyny Rurarz, Łukasza Myślińskiego oraz Alicji Durki.

 

 

Teatr Bezdomny, Ryszard Dykcik

teatr bezdomny 20lat (6)a

 

 

Rok 2008 obrodził w kilka autorskich spektakli i monodramów. Swój debiut literacki miał Marcin Rosiński, który wystawił refleksyjną sztukę pt. Róż oraz Tomasz Nycz z wieczorem poezji O zabójstwie, jak o jednej ze sztuk pięknych. Podczas obchodów Powstania Warszawskiego teatr „Bezdomny” łamiąc konwencje teatralne wystawił sztukę Zbigniewa Jerzyny zatytułowaną Iskrą tylko w wykonaniu: Tomasza Nycza, Ryszarda Dykcika, Łukasza Myślińskiego, Doroty Pawlickiej, Karola Chołodego, Konrada Sołka, Jacka Parużyńskiego.

 

 

Teatr Bezdomny w plenerze - Wierzbna

teatr bezdomny 20lat (8)a

 

 

W 2008 roku przeprowadzone zostały cykliczne warsztaty teatralne, prowadzone przez Ryszarda Dykcika, w Samorządowym Ośrodku Kultury w Jaworzynie Śląskiej, Gminnym Centrum Kultury w Mietkowie oraz w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej (m.in. w ramach projektu „Miasta Dzieci”). Autorskie projekty teatralne odbyły się w Sokołowsku, Bardzie Śląskim oraz w Zdrojowym Centrum Kultury „Młyn” w Szczawnie Zdrój. W 2009 zrealizowano następujące, ważniejsze premiery: .Herbatka z mlekiem, pióra Janusza Głowackiego, w interpretacji: Karola Chołodego i Marty Kominkiewicz. Swoją autorską wizję Sztuki równowagi, zaprezentowała Anna Szumańska. Jednym z większych przedsięwzięć teatralnych była realizacja Wieczoru Trzech Króli, Williama Shakespeare' a, w wykonaniu: Tomasza Nycza, Marcina Trzpiota, Łukasza Myślińskiego, Karola Chołodego, Arka Antczaka, Mirosława Siwka, Ryszarda Dykcika, Jacka Parużyńskiego, Alicji Durki, Doroty Pawlickiej oraz Marty Kominkiewicz. W 2009 roku teatr „Bezdomny” realizował także spektakle pantomimiczne wpisane w kanon teatru ruchu. Do takich spektakli można zaliczyć Szwedzki stół, autorstwa Darida Drabka, w wykonaniu trójki aktorów: Patrycji Gonstał, Oli Dydyńskiej oraz Adriana Dawlewicza.

 

 

 Teatr Bezdomny - Iwona księżniczka Burgunda w Boszkowie w roku 2005

teatr bezdomny 20lat (9)a

 

 

W lipcu 2009 roku odbyła się premiera autorskiego przedstawienia Tomasza Nycza zatytułowanego Pęknięcie wyobraźni, które zagrała Dorota Pawlicka. Pod roku odbyły się premiery Mężczyzny do wzięcia Jeremiego Przybory oraz Jan Brzechwa dla dorosłych w adaptacji Ryszarda Dykcika. Jesienią 2009 roku teatr „Bezdomny” im. Bohumila Hrabala obchodził 10 – lecie swojej działalności artystycznej. W siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbyła się uroczystość w trakcie której, zaprezentowano dorobek teatru „Bezdomnego” w gronie aktorów i przyjaciół powyższej placówki. W 2010 roku można było zobaczyć kolejny monodram Bohumila Hrabala pt. Czuły barbarzyńca w wykonaniu Jacka Parużyńskiego i Ryszarda Dykcika. Teatr angażował się w przedstawienia teatru ruchu, eksperymentując ze swoimi autorskimi przedstawieniami nie tylko w przestrzeni „Bezdomnego”. Premiery miały autorskie sztuki Paranoja oraz Chimera Metafory Mirosława Siwka i Tomasza Nycza.

 

 

Ryszard Dykcik z grupą teatru Jacy Tacy Pani Julii Budy z Piotrowic. Amatorski teatr działał na wsi pół wieku!

teatr bezdomny 20lat (10)

 

 

W 2011 roku odbyła się debata na temat funkcji i użyteczności teatru „Bezdomnego” im. Bohumila Hrabala w Żarowie ze względu na potencjalne zagrożenie likwidacji placówki. Do chwili obecnej zrealizowano kilaka premier: Maść przeciw poezji Lecha Engelkinga, autorski spektakl pantomimiczny Bywają takie sny oraz Szewczyk Dratewka, bajka Tomasza Rafki O tym jak Dziwak pokonał smoka, sztuka Inez Stawskiej pt. Szklane oczy lalki, Kasydy, autor: Federico Garcia Lorcki. Przygotowano projekt teatralny wg Sławomira Mrożka. Tango brało udział w Przeglądzie Wiejskich Zespołów Teatralnych w Ożarowie wraz z trzema innymi spektaklami. Ostatnim dużym przedsięwzięciem teatralnym było widowisko plenerowo – pantomimiczne pt. Faust. Aktualnie żarowskie środowisko teatralne przygotowuje następujące spektakle: Arszenik i stare koronki, Josepha Kesselringa, Sukienka Tomasza Nycza, Sala P. Katariny Frostenson oraz Poskromienie złośnicy Williama Shakespeare' a.

 

 

Projekty.


Noc Celtycka – Noc Celtycka realizowana jest od 1995 roku przez teatr „Bezdomny” im. Bohumila Hrabala w Żarowie w różnych miejscowościach gminy Żarów. Projekt ma charakter kulturalno – edukacyjny. Mówi o kulturze celtyckiej i irlandzkiej z nawiązaniem do szeroko pojętych polskich tradycji kulturowych.

Warsztaty kuglarskie – Warsztaty otwarte dla dzieci i młodzieży prowadzone niesystematycznie przez członków formacji fireshow „Positive Fire”, działającej przy teatrze „Bezdomnym” im. Bohumila Hrabala w Żarowie. Zajęcia realizowane były m.in.: Slot Art Festival w Lubiążu, „III Dzień Kultury Ulicznej” w Tarnowskich Górach, „Miasto Dzieci” Jaworzyna Śląska, „Niepubliczne Przedszkole Europejska Akademia Dziecka” w Świdnicy, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Formacja „Positive Fire” – Forma teatru ulicznego, która swoją ekspresją w całości ingerowała w przestrzeń publiczną. Grupa łączyła teatr ruchu, tańca, ognia i dźwięku. Połączenie wszystkich wspomnianych elementów pozwalało nazwać widowisko mianem fireshow. Zespół w składzie: Marcin Trzpiot, Natalia Ryś, Tomasz Nycz, Łukasz Myśliński, Tomasz Sambor, Marcin Rosiński oraz Wojciech Majstrzyk występował m.in. na festiwalu „Teatru Otwartego”(2007) organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury oraz na innych przedsięwzięciach kulturowych, prywatnych, biznesowych, integracyjnych.

Powstanie Warszawskie – Od 2005 roku teatr „Bezdomny” im. Bohumila Hrabala w Żarowie zajmuje się animacją artystyczną, Powstania Warszawskiego, w której to trupa teatralna, realizuje corocznie plenerowy spektakl w przestrzeni miejskiej Żarowa i innych miejscowości Dolnego Śląska. Do najważniejszych spektakli należy Iskrą tylko... autorstwa Zbigniewa Jerzyny.

11 listopada – Od 2005 roku teatr „Bezdomny” im. Bohumila Hrabala w Żarowie zajmuje się animacją artystyczną, wydarzeń z 11 listopada z 1830-31, w której to trupa teatralna, realizuje corocznie plenerowy spektakl w przestrzeni miejskiej Żarowa i innych miejscowości Dolnego Śląska. Najczęściej są to autorskie produkcje teatralne.

 

 

Nagrody.


 • 2004 rok / Finał Przeglądu Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie, jury uhonorowało nagrodą sztukę Ryszarda Latki pt. Tato, tato sprawa się rypła w wykonaniu Ryszarda Dykcika.
 • 2004 rok / Finał Przeglądu Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie, jury uhonorowało nagrodą monodram Bohumila Hrabala pt. Lekcja tańca dla starszych i zaawansowanych w wykonaniu Ryszarda Dykcika.
 • 2005 rok / Ministerstwo Kultury i Dziedzictwo Narodowego oraz Teatr Narodowy w Warszawie uhonorowało spektakl Roberta Gawłowskiego opowiadający o losach Edyty Stein pt. Droga w ciemności, w wykonaniu Pauliny Rosińskiej, Magdaleny Sokołowskiej, Wojciecha Kutyłowskiego, Tomasza Nycza, Marcina Trzpiota, Jacka Parużyńskiego.
 • 2005 rok / Mirosław Siwek został nagrodzony podczas Przeglądu Teatrów Niewielkich w Lublinie za autorski spektakl, teatru jednego aktora pt. Ja, człowiek.
 • 2006 rok / III Nagroda Telewizji Polskiej TVP2. Jury w konkursie „Doliny Kreatywnej” (II edycja) uhonorowało przedstawienie Szmaragdowe Tablice, autor: nieznany, wykonanie: Paulina Rosińska, Magda Sokołowska, Natalia Ryś, Tomasz Nycz, Wojciech Kutołowski.
 • 2006 rok / Finał Przeglądu Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie, jury uhonorowało nagrodą spektakl Białe małżeństwo Tadeusza Różewicza w wykonaniu Magdaleny Sokołowskiej, Pauliny Rosińskiej Karoliny Wycisk, Beniamina Dykcika, Marcina Trzpiota, Ryszarda Dykcika.
 • 2007 rok / Kabaret „Jakiś Tam” wyróżniony w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Związek Pisarzy Polskich i Nadarzyński Ośrodek Kultury na tekst satyryczny. Jury uhonorowało nagrodą skecz pt. Niebieskie zatrzymanie autorstwa Tomasza Nycza.

 

 

Kalendarium.


Wiele jest jeszcze do zrobienia pomiędzy latami 2013-2019, liczymy na pomoc w uzupełnieniu kalendarium...

 

 

2012

Dreptakowisko, autor: Andrzej Waligórski, wykonanie: Lidia Kalandyk, Daria Gołąb, Oliwia Sip, Konrad Wyroba, Maksymilian Zetkowski, Łukasz, Konrad Sołek

Sukienka, autor: Tomasz Nycz, wykonanie: Tomasz Nycz,

Kartki kalendarza, autor: Kamila Wygodzka, wykonane: Kamila Wygodzka

Marionetki, autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Oliwia Sip

Petite Robe Noire, autor: Anna Maria Lasek, wykonanie: Anna Maria Lasak,

Rondo, autor: Bogusław Schaeffer wykonanie: Kamila Wygodzka, Aurelia Myślińska, Paulina Siedlecka, Jola Kurzac, Katarzyna Kovaci, Konrad Sołek

Koncert: Martyna Baranowska & Company

Noc w muzeum, autor Teatr Bezdomny, wykonanie: Ryszard Dykcik

Małe muzea, autor: Bohdan Zadura, wykonanie: Aurelia Myślińska,

Sebastopol, autor: Katarina Frostenson, wykonanie: Ewa Kapinos,

Przemyślenia nocne, autor, wykonanie: Kamila Wygodzka,

Zamknięci w butelce, wykonanie: Kamila Wygodzka, Paulina Siedlecka, Aurelia Myślińska, Jola Kurzac, Damian Salwowski, Szymon Marunowski, reżyseria: Adam Ciupiński,

Skrzat, autor: Tomasz Rafka, wykonanie: Klaudia Stankowska, Martyna Dynia, Amelia Banasiak, Karolina Rędzioch, Oliwia Sip, Matylda Dykcik, Michał Sip, Maksymilian Zetkowski, Konrad Wyroba, Kuba Konieczny,

Wiosenna noc w starym Żarowie, wykonanie: Paulina Siedlecka, Kamila Wygodzka, Aurelia Myślińska,

Arszenik i stare koronki, autor:Joseph Kesselring,wykonanie: Alicja Durka, Zofia Szymczak, Dorota Pawlicka, Ola Dydyńska,Wiktor Chołody, Wojtek Kutyłowski, Beniamin Dykcik, Marcin Trzpiot, Ryszard Dykcik, Arek Antczak, Łukasz Myśliński,

2011

 • Koncert,, Na dwa świerszcze i wiatr w kominie”, wykonanie: Martyna Baranowska, Wiktor Chołody, Paweł Sierakowski
 • Niobe w tramwaju, autor: K.I Gałczyński, J. Haraszymowicz, wykonanie: Jola Kurzac, Aurelia Myślińska
 • Czekając na słońce, autor: Karolina Biczyńska, wykonanie: Ewa Kapinos
 • Sala P, autor: Katarina Frostenson, wykonanie: Patrycja Gonstał, Aleksandra Jędrzejewska, Marcelina Kozów
 • La America, na podstawie twórczości Morrisona, wykonanie: Inez Stawska, Aurelia Myślińska
 • Klucz do sezamu, autor: Marek Magier, wykonanie: Ryszard Dykcik, Paulina Siedlecka, Kamila Wygodzka, Katarzyna Kovaci
 • Wieczór Autorski, autor: Daniel Kalinowski, wykonanie: Tomasz Nycz.
 • Jeśli pragniesz kobiety, to ją porwij, autor: Anna Burzyńska, wykonanie: Karol Chołody, Wiktor Chołody, Katarzyna Rurarz, Marta Kominkiewicz.
 • Kabaret Jakiś Tam: reaktywacja na jeden występ, autor: Tomasz Nycz, wykonanie: Dawid Sękowski, Łukasz Myśliński, Katarzyna Rurarz, Tomasz Nycz.
 • Maść przeciw poezji, autor: Leszek Engelking, wykonanie: Ola Dydyńska
 • Bywają takie sny, autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Kamila Wygodzka
 • O tym jak Dziwak pokonał smoka, autor: Tomasz Rafka, wykonanie: Konrad Wyroba, Oliwia Sip,
 • Szewczyk Dratewka, autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Oliwia Sip
 • Szklane oczy lalki, autor: Inez Stawska, wykonanie: Inez Stawska, Jolanta Kurzac.
 • Kasydy, autor: Federico Garcia Lorca, wykonanie: Kamila Wygodzka
 • Paryż dla dorosłych, autor: „Teatr Bezdomny”, wykonanie: Ryszard Dykcik, Czesław Zając, Jacek Szumański.
 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Irlandzka modlitwa, autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Kamila Wygodzka.
 • Byczek Fernando, autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Kamila Wygodzka, Jolanta Kurzac, Katarzyna Stanowińska.
 • Tango, autor: Sławomir Mrożek, wykonanie: Ryszard Dykcik, Beniamin Dykcik, Mirosław Siwek, Alicja Durka,
 • Zofia Szymczak, Wojciech Kutołowski, Dorota Pawlicka.
 • Wycieczka do Świdra, autor: K.I. Gałczyński, wykonanie: Ola Dydyńska, Neli Valverde
 • Powstanie Warszawskie, autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Marta Kominkiewicz, Ola Dydyńska, Jacek Parużyński.
 • Kyś, autor: Tatiana Tołstoj, wykonanie: Marcelina Kozów.
 • Epitafium dla frajera, autor: Jonasz Kofta, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Historia pary, autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Tomasz Nycz, Konrad Wyroba, Łukasz Myśliński, Wiktor
 • Chołody, Ola Dydyńska, Marcelina Kozów.
 • Faust, autor: J.W. Goethe, wykonanie: Ryszard Dykcik, Kamila Wygodzka, Tomasz Nycz, Ewa Kapinos.
 • Wyprzęgnięty tramwaj Europy, autor: Jerzy Haraszymowicz , wykonanie: Amelia Myślińska, Mateusz Nadarzyński.
 • Niobe, autor: K.I. Gałczyński, wykonanie: Jolanta Kurzac.

2010

 • Pęknięcie wyobraźni, autor: Tomasz Nycz, wykonanie: Dorota Pawlicka.
 • Labirynt, autor: Daniel Kalinowski, wykonanie: Tomasz Nycz.
 • Całkiem prywatnie do Pana Hrabala, autor: Bohumil Hrabal, wykonanie: Tomasz Nycz
 • Wieczór Trzech Króli, autor: William Shakespeare, wykonanie: Alicja Durka, Marta Kominkiewicz, Arek Antczak, Dorota Pawlicka, Mirosław Siwek, Tomasz Nycz, Marcin Trzpiot, Łukasz Myśliński, Karol Chołody, Jacek Parużyński, Ryszard Dykcik.
 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Wieczór Autorski, autor: Daniel Kalinowski, wykonanie: Tomasz Nycz.
 • Poroshiri, wykonanie: Kamila Wygodzka, Ryszard Dykcik.
 • Krzyk, autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Kamila Wygodzka.
 • Czuły barbarzyńca, autor: Bohumil Hrabal, wykonanie: Jacek Parużyński, Ryszard Dykcik.
 • Kałużyści, autor: Danuta Wariba, wykonanie: Ryszard Dykcik
 • Lalki, autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Marta Śmiałowska.
 • Przerwany lot, autor: Marian Ulada, wykonanie: Dorota Pawlicka.
 • Paranoja, autor: Mirosław Siwek, wykonanie: Mirosław Siwek.
 • Bieszczadzkie Legendy, autor: nieznany, wykonanie: Ola Dydyńska, Kamila Wygodzka
 • Dezyderata, autor: nieznany, wykonanie: Teatr „Bezdomny”.
 • Chimera metafory, autor: Tomasz Nycz, wykonanie: Dorota Pawlicka.
 • Partia umiarkowanego postępu w granicach prawa, autor: Jaroslav Hasek, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Pastorałki, autor: Jerzy Harasynowicz, wykonanie: Teatr „Bezdomny”.
 • Wigilia w domu wariatów, autor: Teatr „Bezdomny” , wykonanie Teatr „Bezdomny”

2009

 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Wieczór Autorski, autor: Daniel Kalinowski, wykonanie: Tomasz Nycz.
 • Ja, człowiek, autor: Mirosław Siwek, wykonanie: Mirosław Siwek.
 • Herbatka z mlekiem, autor: Janusz Głowacki, wykonanie: Karol Chołody, Marta Kominkiewicz.
 • Sztuka równowagi, autor: Anna Szumańska, wykonanie: Anna Szumańska.
 • Wieczór Trzech Króli, autor: William Shakespeare, wykonanie: Tomasz Nycz, Marcin Trzpiot, Łukasz Myśliński,
 • Karol Chołody, Arek Antczak, Mirosław Siwek, Ryszard Dykcik, Jacek Parużyński, Alicja Durka, Dorota Pawlicka, Marta Kominkiewicz.
 • Szwedzki stół, autor: Darid Drabek, wykonanie: Patrycja Gonstał, Ola Dydyńska, Adrian Dawlewicz.
 • Mężczyzna do wzięcia, autor: Jeremi Przybora, wykonanie: Arek Antczak, Łukasz Myśliński, Katarzyna Żerdzińska.
 • Pęknięcie wyobraźni, autor: Tomasz Nycz, wykonanie: Dorota Pawlicka.
 • Jan Brzechwa dla dorosłych, autor: Jan Brzechwa, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Wigilia w domu wariatów, autor: Teatr „Bezdomny” , wykonanie Teatr „Bezdomny”

2008

 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Wieczór Autorski, autor: Daniel Kalinowski, wykonanie: Tomasz Nycz.
 • Jasełka, autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Martyna Dynia, Michalina Dynia.
 • Lekcja tańca dla starszych i zaawansowanych, autor: Bohumil Hrabal, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Kubuś, czyli uległość, autor: Eugene Ionesco, wykonanie: Arek Antczak, Katarzyna Rurarz, Tomasz Nycz, Dorota Pawlicka, Alicja Durka, Beniamin Dykcik, Karolina Wycisk, Marta Kominkiewicz, Mirosław Siwek, Łukasz Myśliński, Jacek Parużyński.
 • Pan Cogito, autor: Zbigniew Herbert, wykonanie: Dorota Pawlicka.
 • Śladami Twymi Panie, autor: Asz Szalom, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Labirynt, autor: Daniel Kalinowski, wykonanie: Tomasz Nycz.
 • Kiełbasa z musztardą, autor: Michał Lewicki, wykonanie: Michał Lewicki.
 • Ja, człowiek, autor: Mirosław Siwek, wykonanie: Mirosław Siwek.
 • Róż, autor: Marcin Rosiński, wykonanie: Marcin Rosiński.
 • Białe małżeństwo, autor: Tadeusz Różewicz, wykonanie: Magdalena Sokołowska, Paulina Rosińska, Karolina
 • Wycisk, Beniamin Dykcik, Marcin Trzpiot, Ryszard Dykcik.
 • Noc w muzeum, autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Tomasz Nycz, Ryszard Dykcik, Ola Dydyńska, Ewa Kapinos.
 • Wiosna, autor: Halina Poświatowska, wykonanie: Aneta Rychlik, Katarzyna Żerdzińska.
 • Scheda, autor: Elżbieta Wcisło, wykonanie: Dorota Pawlicka, Alicja Durka, Mirosław Siwek, Ryszard Dykcik.
 • Wieluń. 725 lecie..., autor: Teatr „Bezdomny”, wykonanie: Tomasz Nycz, Ryszard Dykcik, Paulina Rosińska, Marcin Rosiński, współpraca: Teatr „Polski” z Wrocławia.
 • Plutos, autor: Arystofanes, wykonanie: Dorota Pawlicka.
 • Iskrę tylko, autor: Zbigniew Jerzyna , wykonanie: Tomasz Nycz, Ryszard Dykcik, Łukasz Myśliński, Dorota Pawlicka, Karol Chołody, Konrad Sołek, Jacek Parużyński.
 • Pochwała głupoty, autor: Erazm z Rotterdamu, wykonanie: Ewelina Grabowska.
 • Komin, autor: Bohumil Hrabal, wykonanie: Karolina Wycisk.
 • Wieczór poezji, autor: Tomasz Nycz, wykonanie: Ewelina Grabowska, Ewa Kapinos.
 • Sinusoida, autor: Czesław Bukowiec, wykonanie: Czesław Bukowiec.
 • Ojca Zadżumionych, autor: Juliusz Słowacki, wykonanie: Ryszard Dykcik
 • Mój świat, autor: Halina Poświatowska, wykonanie: Tomasz Nycz, Marta Kominkiewicz, Katarzyna Rurarz.
 • Herbatka z mlekiem, autor: Janusz Głowacki, wykonanie: Karol Chołody, Marta Kominkiewicz.
 • Teatrzyk Zielona Gęś, autor: K.I. Gałczyński, wykonanie: Warsztat Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa.
 • W
 • igilia w domu wariatów, autor: Teatr „Bezdomny” , wykonanie Teatr „Bezdomny”

2007

 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Wieczór Autorski, autor: Daniel Kalinowski, wykonanie: Tomasz Nycz.
 • Zrób to z inną, autor: Marek Majgier, wykonanie: Karol Chołody, Marta Kominkiewicz, Katarzyna Rurarz, Łukasz
 • Myśliński, Alicja Durka.
 • Szmaragdowe Tablice, autor: nieznany, wykonanie: Paulina Rosińska, Natalia Ryś, Tomasz Nycz, Magdalena Sokołowska, Karolina Wycisk, Wojciech Kutołowski.
 • Ja, człowiek, autor: Mirosław Siwek, wykonanie: Mirosław Siwek.
 • Białe małżeństwo, autor: Tadeusz Różewicz, wykonanie: Magdalena Sokołowska, Paulina Rosińska, Karolina
 • Wycisk, Beniamin Dykcik, Marcin Trzpiot, Ryszard Dykcik.
 • Wigilia w domu wariatów, autor: Teatr „Bezdomny” , wykonanie Teatr „Bezdomny”

2006

 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Wieczór Autorski, autor: Daniel Kalinowski, wykonanie: Tomasz Nycz.
 • Szmaragdowe Tablice, autor: nieznany, wykonanie: Paulina Rosińska, Natalia Ryś, Tomasz Nycz, Magdalena Sokołowska, Karolina Wycisk, Wojciech Kutołowski.
 • Zrób to z inną, autor: Marek Majgier, wykonanie: Karol Chołody, Marta Kominkiewicz, Katarzyna Rurarz, Łukasz Myśliński, Alicja Durka.
 • Mikołajkowe prezenty, autor: Andrzej Rehonek, wykonanie: Sabina Łuczak, Justyna Piekarska, Katarzyna Żerdzińska, Sylwia Subczyńska, Mariusz Antczak, Paulina Wnętkowska, Łukasz Wycisk, Karol Chołody, Łukasz
 • Myśliński, Michalina Dynia, Konrad Sołek, Szymon Matyjasik, Damian Mendel.
 • Różne takie story, autor: kabaret „Jakiś Tam”, wykonanie: Łukasz Myśliński , Tomasz Nycz, Agnieszka Lichwała, Monika Szołdra.
 • Wieczór hiszpański, autor: Federico Garcia Lorca, wykonanie: Tomasz Nycz, Justyna Piekarska, Katarzyna Żerdzińska.
 • Białe małżeństwo, autor: Tadeusz Różewicz, wykonanie: Magdalena Sokołowska, Paulina Rosińska, Karolina Wycisk, Beniamin Dykcik, Marcin Trzpiot, Ryszard Dykcik.
 • Tu tam, autor: Bogusław Scheaffer, wykonanie: Marcin Trzpiot, Paulina Rosińska.
 • Teksańska masakra, autor: kabaret „Teksańska Masakra”, wykonanie: Szymon Matyjasik, Damian Mendel.
 • Komin, autor: Bohumil Hrabal, wykonanie: Karolina Wycisk.
 • Koncert na ułomne dusze, autor: Elżbieta Wcisło, wykonanie: Marta Kominkiewicz, Karol Chołody, Łukasz
 • Myśliński, Tomasz Nycz.
 • Bajka o skrzacie, autor: Tomasz Rafka, wykonanie: Konrad Sołek, Szymon Matyjasik, Inez Stawska.
 • Ja, człowiek, autor: Mirosław Siwek, wykonanie: Mirosław Siwek.
 • Teatrzyk Zielona Gęś, autor: K.I. Gałczyński, wykonanie: Tomasz Nycz, Łukasz Myśliński, Katarzyna Rurarz, Dawid Sękowski.
 • Wigilia w domu wariatów, autor: Teatr „Bezdomny” , wykonanie Teatr „Bezdomny”

2005

 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Wieczór Autorski, autor: Daniel Kalinowski, wykonanie: Tomasz Nycz.
 • Lekcja tańca dla starszych i zaawansowanych, autor: Bohumil Hrabal, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Legenda o pięknej Julci, autor: Bohumil Hrabal, wykonanie: Paulina Rosińska.
 • Ślub, autor: Bohumil Hrabal, wykonanie: Magdalena Sokołowska.
 • Nałogi, łapówki, przesłuchania, autor: kabaret „Jakiś Tam”, wykonanie: Tomasz Nycz, Agnieszka Lichwała, Dawid Sękowski, Łukasz Myśliński.
 • Konopielka, autor: Edward Redliński, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Ja, człowiek, autor: Mirosław Siwek, wykonanie: Mirosław Siwek.
 • Straszne strachy, autor: kabaret „Jakiś Tam”, wykonanie: Tomasz Nycz, Łukasz Myśliński, Dawid Sękowski.
 • Noc celtycka, autor: teatr „Bezdomny”, wykonanie: Tomasz Nycz, Dawid Sękowski, Łukasz Myśliński, Magdalena Sokołowska, Paulina Rosińska, Jacek Parużyński, Ryszard Dykcik.
 • Wigilia w domu wariatów, autor: Teatr „Bezdomny” , wykonanie Teatr „Bezdomny”

2004

 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Igraszki z Diabłem, autor: Jan Drdy, wykonanie: Karolina Wycisk, Ryszard Dykcik, Marcin Trzpiot, Władysław Barej, Anna Szumańska, Anna Pacholak, Marta Gąsior.
 • Lekcja tańca dla starszych i zaawansowanych, autor: Bohumil Hrabal, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Bajki dla potłuczonych, autor: Kabaret „Potem” wykonanie: kabaret „Bezdomny”.
 • Wigilia w domu wariatów, autor: Teatr „Bezdomny” , wykonanie Teatr „Bezdomny”

2003

 • Iwona, księżniczka Burgunda, autor: K.I. Gałczyński, wykonanie: Marcin Trzpiot, Anna Szumańska, Anna Pacholak, Paweł Wszołek i inni.
 • Pan Zdzich w Kanadzie, autor: I. Abramow Newerly, wykonanie: Ryszard Dykcik
 • Przygody dzielnego wojaka Szwejka, autor: Jaroslav Hasek, wykonanie: Mirek Siwek
 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Po próbie, autor: Ingmar Bergman, wykonanie: Ryszard Dykcik, Magda Rutkowska, Barbara Lerek
 • Bajki dla potłuczonych, autor: Kabaret „Potem” wykonanie: kabaret „Bezdomny”.
 • Wigilia w domu wariatów, autor: Teatr „Bezdomny” , wykonanie Teatr „Bezdomny”

2002

 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Ojca Zadżumionych, autor: Juliusz Słowacki, wykonanie: Ryszard Dykcik
 • Papkin, autor: Ryszard Groński, wykonanie: Władysław Bareja, Anna Pacholak, Marta Gąsior, Paweł Roubo, Jacek Parużyński, Ryszard Dykcika, Marcin Trzpiot.
 • Po próbie, autor: Ingmar Bergman, wykonanie: Ryszard Dykcik, Magda Rutkowska, Barbara Lerek
 • Wigilia w domu wariatów, autor: Teatr „Bezdomny” , wykonanie Teatr „Bezdomny”

2001

 • Papkin, autor: Ryszard Groński, wykonanie: Władysław Bareja, Anna Pacholak, Marta Gąsior, Paweł Roubo, Jacek Parużyński, Ryszard Dykcika, Marcin Trzpiot.
 • Ojca Zadżumionych, autor: Juliusz Słowacki, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Dziennik Bridget Jones, autor: Helena Fielding, wykonanie: Teatr „Bezdomny”
 • Mój Lavondys, autor: Robert Holdstock, wykonanie: Teatr „Bezdomny”
 • Aby być światłością, autor: Jan Smolec, wykonanie: Teatr „Bezdomny”
 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Teatrzyk Zielona Gęś, autor: K.I. Gałczyński, wykonanie: Tomasz Nycz, Dawid Sękowski, Łukasz Myśliński, Natalia Konikowska, Agnieszka Lichwała, Monika Szołdra.
 • Wigilia w domu wariatów, autor: Teatr „Bezdomny” , wykonanie Teatr „Bezdomny”

2000

 • Wesele, autor: Stanisław Wyspiański, wykonanie: Paweł Rołbo, Karolina Magoch,
 • Mąż z Nazaretu, autor Asza Szalom, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Tato, tato sprawa się rypła, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik.
 • Opowieść dla przyjaciela, autor: Ryszard Latko, wykonanie: Ryszard Dykcik
 • Nie chcę Waszych kwiatów, autor:Halina Poświatowska, wykonanie: Magdalena Teszner.
 • Po próbie, autor: Ingmar Bergman, wykonanie: Ryszard Dykcik, Magda Rutkowska, Barbara Lerek.
 • Sąd nad Sokratesem, autor: Halina Poświatowska, wykonanie: Marta Śmiałowska
 • Mężczyzna latający po niebie, autor: Abe Kobe, wykonanie: Teatr „Bezdomny”
 • Urwiska czasu, autor: Abe Kobe, wykonanie: Teatr „Bezdomny”

1999

 • Hanusia, autor: Gerharda Hauptmanna, wykonanie: Karolina Magoch.

 

 

Trupa teatralna.


Marcelina Kozów – ur. 1994: Debiut teatralny w 2007 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Plutos, Stół szwedzki, Kobiety Shakespeare’ a, Legendy Bieszczadzkie, Partia umiarkowanego postępu, Kyś. W przygotowaniu Sala P

Maksymilian LetkowskiPowstanie Warszawskie, Jak dziwak pokonał smoka.

Mateusz Nadarzyński – ur. 1993: Debiut teatralny w 2010 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Faust, O Dziwaku, który pokonał smoka, Wyprzęgnięty tramwaj Europy, Historia Pary.

Martyna Baranowska – ur. 1994: Debiut teatralny w 2000 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Kobiety Shakespeare’ a, Szwedzki stół, Plutos, Wesele,

Konrad Sołek – ur. 1996: Debiut teatralny w 2003 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Plutos, Noc Celtycka, Wiersze Jana Brzechwy, O tym jak Dziwak pokonał smoka, Powstanie Warszawskie, Wiersze Gałczyńskiego, Bereszit.

Konrad Wyroba – ur. 2002: Debiut teatralny 2010 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: O tym jak Dziwak pokonał smoka, Powstanie Warszawskie, Powstanie Listopadowe, Historia Pary.

Aleksandra Jędrzejewska – ur. 1994. Debiut teatralny w 2007 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Kobiety Shakespeare’ a, Stół szwedzki, Legendy Bieszczadzkie, Plutos, Partia umiarkowanego postępu, Powstanie Warszawskie, Wiersze Gałczyńskiego.

Aurelia Myślińska – ur. 1997: Debiut teatralny w 2009 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Powstanie Warszawskie, Dezyderata, Kolendy i pastorałki, Faust, Narkomani, Szklane oczy lalki, Wyprzęgnięty tramwaj Europy, Historia Pary, O tym jak Dziwak pokonał smoka, Wieloryb.

Jolanta Kurzac – ur. 1997: Debiut teatralny w 2009 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Faust, Dezyderata, Narkomani, Szklane oczy lalki, Kolendy i pastorałki, Historia pary, O tym jak Dziwak pokonał smoka, Niobe, Powstanie Warszawskie, Pidżamowcy.

Ewa Kapinos – ur. 1994: Debiut teatralny w 2008 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Powstanie Warszawskie, Komin, Faust, Wieczór poetycki, Wit Stwosz, Noc w Muzeum.

Oliwia Sip – ur. 2001: Debiut teatralny w 2011 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: O tym jak Dziwak pokonał smoka, Szewczyk Dratewka, Faust.

Patrycja Gonstał – ur. 1995: Debiut teatralny w 2007 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Kobiety Shakespeare’ a, Stół szwedzki, Plutos, Partia umiarkowanego postępu, Powstanie Warszawskie, Wiersze Gałczyńskiego.

Alicja Durka – ur. 1958: Współzałożycielka teatru „Jacy Tacy”. Debiut teatralny w 1968 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Wesele, Zakciało się wam Kalwarii, Fatalna Pomyłka, Zagłoba swatem, Dialogi na cztery nogi, Zrób to z inną, Wieczór Trzech Króli, Koncert na ułomne dusze, Tango, Kubuś, czyli uległość, Wiejskie zebranie, Mielonka, Scheda, Powstanie Warszawskie, Powstanie Listopadowe, Faust, Noc Celtycka.

Dorota Kotułowska (Pawlicka) – ur. 1993: Debiut teatralny w 2004 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Zrób to z inną, Białe małżeństwo, Koncert na ułomne dusze, Pan Cogito, Kot mi schudł, Nastroje, Pęknięcie wyobraźni, Chimera Metafory, Kubuś, czyli uległość, Wieczór Trzech Króli, Tango, Powstanie Warszawskie: Iskrą tylko…

Katarzyna Rurarz – ur. 1989: Absolwentka UJ Animacja kultury. Debiut teatralny w 2002 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Kabaret „Jakiś Tam”, Iwona, księżniczka Burgunda, Białe małżeństwo, Koncert na osoby i pauzy, Zrób to z inną, Kroki, Koncert na ułomne dusze, Jeśli pragniesz kobiety to ją porwij, Mielonka, Kubuś, czyli uległość, Powstanie Warszawskie, Droga w ciemności.

Marta Kominkiewicz – ur. 1990: Studentka UW Polonistyka. Debiut teatralny w 2004 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Powstanie Warszawskie, Kubuś, czyli uległość, Kroki, Koncert na osoby i pauzy, Koncert na ułomne dusze, Zrób to z inną, Herbata z mlekiem, Wieczór Trzech Króli, Jeśli pragniesz kobiety to ją porwij.

Nelly Valverde – ur. 1994: Debiut teatralny w 2010 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Kobiety Shakespeare’ a, Wycieczka do Świdra, Bieszczadzkie legendy, Partia umiarkowanego postępu.

Marcin Trzpiot – ur. 1982: Absolwent Pedagogika w Legnicy oraz „AFA” Szkoła fotograficzna. we Wrocławiu. Debiut teatralny w 1992 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Kabaret Bezdomny, Droga w Ciemności, Tu tam, Zrób to z inną, Iwona, księżniczka Burgunda, Jutro mi o tym opowiesz, Papkin, Wieczór Trzech Króli, Spacerek przed snem, Powstanie Warszawskie, Noc Celtycka, Białe Małżeństwo, formacja „Positive Fire”.

Beniamin Dykcik – ur. 1978: Debiut teatralny w 1994 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Kubuś, czyli uległość, Białe Małżeństwo, Tango, Igraszki z Diabłem, Antygona w Nowym Jorku, Kabaret Bezdomny, Noc Celtycka.

Łukasz Myśliński – ur. 1989: Debiut teatralny 2002 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Kabaret „Jakiś Tam”, Iwona, księżniczka Burgunda, Zrób to z inną, Mężczyzna do wynajęcia, Wieczór Trzech Króli, Powstanie Warszawskie, Powstanie Listopadowe, Noc Celtycka, Formacja Positive Fire, Faust, formacja „Positive Fire”.

Wiktor Chołody – ur. 1989: Muzyk, Debiut teatralny w 2003 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Iwona, księżniczka Burgunda, Jeśli pragniesz kobiety to ją porwij, Faust.

Aleksandra Dydyńska – ur. 1994: Debiut teatralny w 2005 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Maść przeciw poezji, Sebilla, Bereszit, Wycieczka do Świdra, Kobiety Shakespeare’ a, Plutos, Partia umiarkowanego postępu, Powstanie Warszawskie, Faust, Szwedzki stół.

Wojciech Majstrzyk – ur. 1989: Dźwiękowiec, Oświetleniowiec, Zaplecze techniczne związane z działaniami artystycznymi teatru „Bezdomnego”. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: formacja „Positive Fire”.

Karol Chołody – ur. 1991: Muzyk. Debiut teatralny w 2004 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Zrób to z inną. Herbatka z mlekiem, Scheda, Wieczór Trzech Króli, Jeśli pragniesz kobiety to ją porwij, Powstanie Warszawskie, formacja „Positive Fire”.

Łukasz Sobczak – ur. 1986: Plastyk. Debiut teatralny w 2006 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Pałka.

Dawid Sękowski – ur. 1989: Absolwent Politologii. Debiut teatralny w 2002 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Kabaret „Jakiś Tam”, Iwona, księżniczka Burgunda, Faust.

Tomasz Nycz – ur. 1989: Absolwent DSW Antropologii kulturowo-wizualnej z realizacją filmu dokumentalnego, autor sztuk teatru „Bezdomnego”. Debiut teatralny w 1999 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: kabaret „Jakiś Tam”, Iwona, księżniczka Burgunda, Wieczór trzech Króli, Droga w ciemności, Kubuś, czyli uległość, Iskrą tylko…, Szmaragdowe tablice, Kain, Wieczór autorski, Labirynt, Faust, Georg Trakl, formacja „Positive Fire”, Sukienka.

Ryszard Dykcik – ur. 1952: Reżyser i założyciel teatru „Tolerancja” oraz teatru „Bezdomnego”. Animator i działacz kulturalny. Wyróżniony za działalność kulturalną przez Ministra Kultury i Oświaty w 1998 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Tato, tato, sprawa się rypła, Lekcja tańca dla starszych i zaawansowanych, Wesele, Papkin, Ojciec Zadżumionych, Wieczór Trzech Króli, Kubuś, czyli uległość, Tango, Faust.

Paulina Rosińska – ur. 1988: Absolwentka UW Kulturoznawstwa. Debiut teatralny w 2009 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Igraszki z diabłem, Szmaragdowe tablice, Tu tam, Białe małżeństwo, Iwona, księżniczka Burgunda, Opowieść o pięknej Julci, Droga w ciemności

Jacek Szumański – ur. 1952: Plastyk, Malarz, Rzeźbiarz. Wieloletni scenograf teatru „Bezdomnego”. Projektant herbu Miasta i Gminy Żarów. Twórca i animator wystaw, wernisaży organizowanych przez teatr „Bezdomny”.

Marcin Rosiński – ur. 1987: Grafik. Absolwent UW Etnologii. Debiut teatralny w 2004 roku. Autor monodramu Róż. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: formacja „Positive Fire” kabaret „Bezdomny”, Róż, Iskrą tylko.

Natalia Ryś – ur. 1986: Absolwentka UW Ochrona Środowiska. Debiut teatralny w 2002 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: formacja „Positive Fire”, Idol, Dezyderata, Iwona, księżniczka Burgunda, Antygona w Nowym Jorku, Szmaragdowe tablice, kabaret „Bezdomny”.

Karolina Wycisk – ur. 1989: Publicystka m.in.: e-splot, e-teatr. Absolwentka UJ Polonistyki: Wiedza o kulturze. Debiut teatralny w 1998 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Białe małżeństwo, Komin, Georg Trakl, Szmaragdowe tablice, Igraszki z diabłem, Zrób to z inną, Postrzyżyny, Jutro mi o tym opowiesz, Karaluchy.

Magdalena Sokołowska – ur. 1988: Studentka WSH Europeistyki. Debiut teatralny w 2000 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Droga w ciemności, Białe małżeństwo, Szmaragdowe tablice, Noc Celtycka.

Mirosław Stawski – ur. …: Muzyk, animator kultury, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie. Autor utworów muzycznych wykorzystywanych w spektaklach teatru „Bezdomnego”.

Arek Antczak – ur. 1990: Muzyk. Student Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Debiut teatralny w 2007 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: kabaret „Jakiś Tam”, Kubuś, czyli uległość, Wieczór Trzech Króli.

Zofia Szymczak – ur. 1942: Członkini chóru „Żarowianie”. Debiut teatralny w 1990 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Tango, Powstanie Warszawskie.

Inez Stawska ur. 1997: Autorka sztuki „Szklane Oczy lalki”. Debiut teatralny w 2009 roku. Najważniejsze role w teatrze „Bezdomnym”: Powstanie Warszawskie, Dezyderata, Kolendy i pastorałki, Faust, Narkomani, Szklane oczy lalki, Wyprzęgnięty tramwaj Europy, Historia Pary, O tym jak Dziwak pokonał smoka, Wieloryb.

 

 

teatr bezdomny 20lat (36) teatr bezdomny 20lat (19) teatr bezdomny 20lat (27) teatr bezdomny 20lat (30)

 

 

teatr bezdomny 20lat (40) teatr bezdomny 20lat (39)  teatr bezdomny 20lat (37) teatr bezdomny 20lat (38)

 

 

 teatr bezdomny 20lat (35)  teatr bezdomny 20lat (33) teatr bezdomny 20lat (17) teatr bezdomny 20lat (34)

 

 

teatr bezdomny 20lat (32) teatr bezdomny 20lat (31)  teatr bezdomny 20lat (29) teatr bezdomny 20lat (18)

 

 

  teatr bezdomny 20lat (41) teatr bezdomny 20lat (26) teatr bezdomny 20lat (25) teatr bezdomny 20lat (20)

 

 

teatr bezdomny 20lat (24) teatr bezdomny 20lat (23) teatr bezdomny 20lat (22) teatr bezdomny 20lat (21)

   

 

 

 teatr bezdomny 20lat (15)  teatr bezdomny 20lat (13) teatr bezdomny 20lat (12)

  

 i wielu, wielu innych...


Przygotował : Matthias