Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czasem wpadają nam w ręce fotografie, które z dużym prawdopodobieństwem pochodzą z Żarowa lub okolic (będziemy pisać lokalizację w przybliżeniu), ale nie jesteśmy w stanie ich zidentyfikować. Jeśli jesteś w stanie rozpoznać miejsca prezentowane na poniższych zdjęciach, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego i podanie rozwiązania zagadki wraz z numerem zdjęcia.

 

 

 

 

01. Fotografia jest częścią kolekcji mającą ścisły związek z fabryką chemiczną "Silesia" później "Organika" w Żarowie. Może to być zatem fragment miasta (lub zakładu)

(kliknij obraz aby powiększyć)

 

 

02. Zdjęcie pochodzi z kolekcji, którą anonimowa osoba wrzuciła do skrzynki "Poczty Historycznej" (całość do zobaczenia TUTAJ). Są tam zdjęcia z Żarowa, Przyłęgowa, Piotrowic Świdnickich i Pastuchowa - gdzie zostało wykonane poniższe zdjęcie?

 

 

03. Zdjęcie pochodzi z kolekcji, którą anonimowa osoba wrzuciła do skrzynki "Poczty Historycznej" (całość do zobaczenia TUTAJ). Są tam zdjęcia z Żarowa, Przyłęgowa, Piotrowic Świdnickich i Pastuchowa - gdzie zostało wykonane poniższe zdjęcie?

Napis na odwrocie brzmi : "Trzeba długo w oczy patrzeć, trzeba kogoś dobrze znać, trzeba brata dobrze kochać, żeby mu swe zdjęcie dać" Kochanemu braciszkowi ofiaruje siostra Zosia, Przyłęgów 20 VI 1960,

 

 

04. Zdjęcie pochodzi z prywatnej kolekcji zdjęć którą w całości możesz zobaczyć TUTAJ. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to Staw Miejski w Żarowie - w kolekcji inne zaskakujące zdjęcia żarowskiego stawu...

album  rodzinny (4)

 

 

05. Zdjęcie pochodzi z prywatnej kolekcji zdjęć którą w całości możesz zobaczyć TUTAJ. Może to być obiekt z Mrowin...

album  rodzinny (10)

 

 

 

 06. Zdjęcie pochodzi z prywatnej kolekcji zdjęć którą w całości możesz zobaczyć TUTAJ. Może Żarów lub Mrowiny, ktoś rozpoznaje miejsce? Ktoś wie co to za marka auta?

z prywatnych albumow (3)

 

 

07. Zdjęcie pochodzi z prywatnej kolekcji zdjęć którą w całości możesz zobaczyć TUTAJ. To Łażany - ktoś rozpoznaje miejsce?

z prywatnych albumow (3)

 

 

08. Zdjęcie pochodzi z prywatnego albumu Pana Edwarda Lisieckiego, Żarów lata 50/60, co to za miejsce?

 

 

9. Zdjęcie pochodzi z prywatnego albumu Pana Edwarda Lisieckiego, Żarów lata 50/60, co to za miejsce? J/w, tyle że dokładniej widać budynki

 

 

 


Przygotował : Matthias