Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tekst i fotografie z giełdy : MARGOT STEL


Miłośnicy staroci, bibelotów, rękodzieła i rzeczy wszelakich mieli okazję oddać się pasji poszukiwań i zakupów upragnionych przedmiotów podczas Chojnowskiego Retro Bazarku, zorganizowanego w ostatnią niedzielę maja ( 29.05.2016 r.) przy Muzeum Regionalnym w Chojnowie.


Oficjalny plakat imprezy


Impreza została zorganizowana już po raz drugi, a jej organizatorzy – Gildia Artystów Chojnowa oraz Muzeum Regionalne – mają nadzieję, że przerodzi się w comiesięczne, cykliczne spotkania kolekcjonerów, rzemieślników, twórców i odbiorców kultury. Na majowym Bazarku można było kupić między innymi biżuterię w dużych ilościach, porcelanowe bibeloty, żyłkową siatkę na zakupy z czasów PRL-u, hulajnogę, fotelik i buty dziecięce, wazoniki, małe mebelki, obrazy, stare i nowsze książki, ciuszki, kartki okolicznościowe wyszywane haftem krzyżykowym, stare i nowe zegarki, płyty oraz damskie torebki.

Drugi Retro Bazarek nie zgromadził zbyt wielu osób, ale jak wiadomo początki każdego nowego przedsięwzięcia bywają dość trudne. Zawsze jednak istnieje szansa, że pomysł przyjmie się wśród mieszkańców Chojnowa i okolic, i na kolejne spotkania w zaciszu placu Zamkowego przybędzie więcej osób chcących sprzedać, oddać lub wymienić używane przez siebie rzeczy, przedmioty kolekcjonerskie oraz wyroby rękodzielnicze czy artystyczne. Bo może warto poprzeglądać swoje szafy, strychy i garaże pod kątem niepotrzebnych rzeczy w dobrym jeszcze stanie, które mogłyby ewentualnie trafić do kolejnych właścicieli i tym samym sprawić nowym nabywcom trochę radości. A przy okazji można na takim Retro Bazarku poszukać czegoś interesującego dla siebie czy dla bliskiej osoby.

Więcej informacji o tej imprezie znajduje się na www.facebook.com/chojnowski.retro.bazarek/ Organizatorzy już dzisiaj serdecznie zapraszają na następny Chojnowski Retro Bazarek za miesiąc, czyli 26 czerwca, od 9.00 do 13.00, oraz w każdą ostatnią niedzielę do września przy placu Zamkowym.


Foto sat. Google - czerwonym kolorem oznaczono miejsce gdzie odbywa się Chojnowski Retro Bazarek, Plac Zamkowy


Zamek Piastowski - Muzeum (foto : Google StreetView)

 

Debiut Chojnowskiego Retro Bazarku miał jednak miejsce dziewięć dni wcześniej 20 maja 2016 roku, podczas "Nocy w Muzeum" - poniżej fotorelacja MARGOT STEL

 


 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Przygotował : Matthias