Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Alexandra Palace w północnej części Londynu, widziany z lotu ptaka


Alexandra Palace jest historycznym miejscem rozrywki w Alexandra Park w Londynie. Znajduje się on między Muswell Hill i Wood Green , w północnej części miasta. Został pierwotnie otwarty w 1873 roku, ale w 1875 roku, przebudowany w następstwie niszczycielskiego pożaru. Został on zaprojektowany, aby służyć jako centrum rekreacji publicznej, edukacji i rozrywki. Nazwany "Pałacem Ludu", uzyskał później przydomek "Ally Pally" (nadany rzekomo przez Gracie Fields ).

W 1936 roku stał się siedzibą usług telewizyjnych, obsługiwanych przez BBC. Stacja telewizyjna Alexandra Palace znajdował się na miejscu, a jego wieża radiowa jest nadal w użyciu. Oryginalnych wyposażenia studia 'A' i 'B' przetrwały w skrzydle południowo-wschodnim budynku i są wykorzystywane do eksponowania oryginalnego historycznego sprzętu telewizyjnego. Alexandra Palace stał się brytyjskim zabytkiem w 1996 roku za namową Towarzystwa Historycznego Hornsey.

Planowany rozwój komercyjnego budynku do mieszanego kompleksu rekreacyjnego, w tym hotelu, kina, kręgielni, centrum wystawowego, napotkał sprzeciw, po czym został zablokowany przez Sąd Najwyższy w 2007 roku. Great Hall i West Hall, są wykorzystywane do wystaw, koncertów i konferencji. Istnieje tu również m inn. pub, lodowisko i inne drobne atrakcje.


 

Nie jest to mekka dla turystów odwiedzających Londyn. Ja zobaczyłem to miejsce przypadkowo, przejeżdżając gdzieś obok. Potem tam wróciłem. Jeśli jadąc gdzieś, zobaczylibyście to co ja na powyższym zdjęciu, nie wrócilibyście tam? Mimo, ze wnętrza troszkę rozczarowały, to sam budynek, jego położenie i widoki dookoła są bezcenne... Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

 

Widoki na Londyn z wzgórza


 

Maszt radiowy BBC
 

Czyż nie jest piękny?

 

Akurat tu trwała jakaś impreza

 

A tu ludzie jeździli sobie na łyżwach 

Czas odwiedzić park

Dość ciekawe miejsce


 


fotografował i przygotował : Matthias

źródła : własne, wikipedia