Witaj :)

 

Idea Wirtualnego Muzeum ma na celu zgromadzenie eksponatów związanych z historią naszego regionu, Dolnego Śląska i całej reszty Polski. Podczas naszych wędrówek wiele razy widzieliśmy w prywatnych zbiorach bardzo ciekawe eksponaty, które nieśmiało okazywane przez właścicieli bardzo szybko wracały do bezpiecznej szuflady. Często są to pamiątki, z którymi właściciele związani są w sposób szczególny, gdyż przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Taki sentymentalny związek z przedmiotami z reguły przekreśla możliwość darowania ich do lokalnych muzeów, ba, nawet wypożyczenia ich w celu czasowego wystawienia. Ludzie nie lubią rozstawać się z przedmiotami które kochają nawet na chwilę. Uważamy, że to wielka szkoda, że tak ogromne, ciekawe i niepowtarzalne zbiory które znajdują się u ludzi, leżą ukryte gdzieś w szafach, na strychach lub w piwnicach.

Wirtualne Muzeum ma na celu wydobycie tych przedmiotów na widok publiczny, bez konieczności rozstawania się z przedmiotem i bez obawy o możliwość jego zniszczenia.

 


Zostań Mecenasem sztuki


Nie chodzi o wspieranie Wirtualnego Muzeum finansowo. Chodzi o wsparcie go coraz to nowymi eksponatami, które szczegółowo opisane, sfotografowane lub zeskanowane umieszczone zostaną w Wirtualnym Muzeum. Każdy, kto przekaże nam w ten sposób eksponat, będzie miał swój wpis w dziale "Nasi Mecenasi". Według życzenia będzie to imię i nazwisko oraz miejscowość pochodzenia Mecenasa, lub, jeśli ktoś zażyczy sobie dyskrecję inna forma oznaczenia np. inicjały i miejscowość lub tym podobne.

Każda karta imienna zawierać będzie "wewnątrz" spis eksponatów które Mecenas przekazał wirtualnie na rzecz naszego muzeum, oraz stosowny link do miejsca gdzie jest on eksponowany.

Gorąco zachęcamy. Zostań Naszym Mecenasem, przekaż ciekawe przedmioty do Wirtualnego Muzeum, aby mogły cieszyć oczy szerszej publiczności, być nieocenioną pomocą historyczną

 

Zespół Labiryntarium.pl