Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Już niebawem, w sobotę i niedzielę, 16 i 17 maja 2015 roku, Bractwo Zamku Grodno wraz z Gminą Walim pragną zaprosić wszystkich w swoje zamkowe mury. Doskonałą okazją ku temu, będzie kolejna, X już odsłona Jarmarku Średniowiecznego.

Dla Labiryntariuszy nie jest to pierwsze spotkanie z tą imprezą, gościliśmy na zamku podczas VIII Jarmarku Średniowiecznego w 2013 roku (LINK), oraz podczas IX Jarmarku Średniowiecznego w 2014 roku (LINK), przez co z pełną odpowiedzialnością możemy zagwarantować Wam ogromną ilość atrakcji.

Odwiedzający będą mogli między innymi obejrzeć średniowiecznych rzemieślników przy pracy, a także nabyć ich produkty. Będzie można wybierać między innymi w miodach, historycznych ozdobach, czy uzbrojeniu. Każdy powinien odnaleźć na Jarmarku coś interesującego.

Całej imprezie będą towarzyszyć zmagania członków grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski. Zaplanowane są średniowieczne turnieje bojowe rycerskie (walczący w uzbrojeniu z okresu XIII-XVw.), oraz turnieje wojów (wczesne średniowiecze - czasy wikińskie). Przewidziany jest również turniej łuczniczy oraz inne konkurencje z udziałem rekonstruktorów.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie na pewno bitwa. Starcie się wszystkich wojowników i rycerzy na ubitej zamkowej ziemi - kto zwycięży? - tego nie wie nikt. Dla osób stroniących od szczęku metalu przygotowane będą również inne atrakcje.

 

Zachęcamy do odwiedzenia Zamku Grodno w dniach 16-17 maja 2014!

 

Wstęp na teren imprezy (dziedziniec zamkowy) jest darmowy! Płatny jest jedynie wstęp do muzeum i na wieżę, tak, jak ma to miejsce na co dzień.

 

Oficjalny plakat imprezy