Wyszukaj na stronie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny dowód na to, że w naszych domach znajduje się całe mnóstwo pamiątek związanych z działalnością na terenie Żarowa i w jego okolicach : klubów piłkarskich, modelarskich, szachowych, kółek tanecznych, teatralnych, zrzeszeń, szkół, itd... U jednych pamiątki te zajmują honorowe miejsce jako wspomnienie udziału, nierzadko potwierdzone dyplomem, medalem itp., u innych zalegają gdzieś w szufladach i pudłach piwnicznych zupełnie zapomniane. Są też tacy, którzy, którzy skrzętnie je wyszukują i traktują jako kolekcje. Przykładem jest Pan Marek Wąsowski, znany żarowski kolekcjoner przedwojennych pocztówek (współautor albumu p.t. "Wspomnienia o naszym Żarowie", dzięki któremu dziś pokażemy Wam pokaźną kolekcję plakietek i przypinek.

 

 

Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Wąsowskiemu za udostępnienie kolekcji. Liczymy na kolejne ciekawostki... 

 

 

 

Pamiątki z nieistniejącej już Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarowie im. Henryka Sienkiewicza : tarcza szkolna, tarcza Wzorowy Uczeń, wpinka z okazji 40-lecia istnienia szkoły, orz wpinka z okazji 50-lecia istnienia szkoły (kliknij obraz aby powiększyć)

kolekcja (1)

 

 

 

 

 

Pamiątki w postaci plakietek i wpinek z żarowskiej modelarni Harcek w tym : z lat 1991- 2000 z zawodów odbywających się na terenie Żarowa modeli pływających, balonów, lotniczych modeli redukcyjnych, modeli żaglowców i innych (kliknij obraz aby powiększyć)

kolekcja (1)

 

 

 

 

 

 Pamiątki w postaci przypinek wydawanych z okazji turniejów piłkarskich odbywającycg się w Żarowie w latach 2004 - 2010 (kliknij obraz aby powiększyć)

kolekcja (1)

 

 

 

 

 

 Przypinki okolicznościowe i klubowe wydawane w Żarowie z okazji np. dnia dziecka, Dni Żarowa, WOŚP czy dożynek... (kliknij obraz aby powiększyć)

kolekcja (1)

 

 

 

 

 

 Przypinki okolicznościowe i klubowe wydawane w Żarowie z okazji np. III Rajdu Górskiego ŻZMO, 40-lecia ŻZMO, zawodów szachowych, czy branżowych bali karnawałowych... (kliknij obraz aby powiększyć)

kolekcja (1)

 

 

 

 Jeśli posiadasz jakiekolwiek pamiątki związane z Żarowem i okolicami i chcesz je przynajmniej pokazać mieszkańcom naszego miasta, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego.


 Przygotował : Matthias