Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny zakup za kwotę 36,00 zł w szczecińskim Sklepie Kolekcjonerskim Andrzeja Bobrowskiego, to dwie obwoluty listów pochodzą z okresu 1887-1902. Obie posiadają znaczki oraz stemple pocztowe i najprawdopodobniej są zaadresowane na królewski sąd grodzki w Świdnicy.

    1. Pierwszy list wysłany z Ingramsdorf (Imbramowic) do Schweidnitz (Świdnicy) w dniu 18 kwietnia 1887 roku. Obwoluta listu posiada dwa znaczki Deutsche Reichpost 5, oraz jeden stempel z poczty z Ingramsdorf. Rewers zawiera stempel poczty Schweidnitz oraz ślad po pieczęci.


    2. Drugi list wysłany z Saarau (Żarowa) do Schweidnitz (Świdnicy) 20 lutego 1902 roku. Obwoluta listu posiada dwa znaczki Deutsche Reichpost 10 oraz trzy stemple z poczty Saarau. Rewers zawiera stempel poczty Schweidnitz oraz ślad po pieczęci.

 

 

 

 

Zakup możliwy był dzięki datkom : Tomasz Nycz (16,00 zł), Maciej Wabik (20,00 zł) - składamy serdeczne podziękowania za wsparcie.

 

 

 

Wkrótce zdjęcia zobaczyć będzie można na "Regale Pamięci" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarowie, w szufladzie "Wspomnienia/ Listy"

 

 

Obwoluta 1 - awers

zakup56 (1)

 

 

 

 

Obwoluta 1 - rewers

zakup56 (2)

 

 

 

 

Obwoluta 2 - awers

zakup56 (3)

 

 

 

 

Obwoluta 2 - rewers

zakup56 (4)

 

 

 


Przygotował : Matthias